6 RZECZY, KTÓRE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W ZESTAWIE DO PIELĘGNACJI BRODY

Pielęgnacja brody wymaga określonych umiejętności, różnych specjalistycznych produktów i dużo cierpliwości. Powinna być również dostosowana do potrzeb każdego brodacza.

Ponieważ istnieją różne długości, kształty i style brody , potrzebne są różne produkty do pielęgnacji. Dobry zestaw do pielęgnacji brody zaspokoi każdy etap Twojej podróży z zarostem.

Być może zadajesz sobie pytanie - czy zestawy do brody naprawdę działają? Odpowiedź jest prosta- absolutnie tak. Twoja broda będzie swędząca, sucha i zaniedbana bez odpowiednich produktów i pielęgnacji. Aby broda wyglądała jak najlepiej, musi być odpowiednio nawilżona i odżywiona. Ale nie wszystkie produkty i narzędzia są sobie równe. Wybór wysokiej jakości produktów przeznaczonych specjalnie do brody jest niezbędny do utrzymania brody w czystości, schludności.

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W ZESTAWIE DO PIELĘGNACJI BRODY?

1. MYCIE BRODY

Niektórzy mężczyźni uważają, że pozwolenie na spłynięcie szamponu z głowy i twarzy podczas kąpieli pod prysznicem jest wystarczająco dobrym sposobem na oczyszczenie brody. Co gorsza, niektórzy mężczyźni uważają, że używanie zwykłego, kupionego w sklepie szamponu to świetny sposób na oczyszczenie brody.

Szampon do brody nie zawiera ostrych chemikaliów, bo każdy dobry producent takiego produktu wie, że te naturalne olejki są niezbędne dla zdrowej brody. 

Utrzymanie czystej brody jest ważne, ale kluczowe znaczenie ma upewnienie się, że używasz do tego odpowiedniego produktu. 

                                             

2. BALSAM DO BRODY

Balsamy do brody działają jak odżywka bez spłukiwania, która nawilża, kondycjonuje, stylizuje i zmiękcza brodę. Balsamy zostały zaprojektowany tak, aby miały wyższą lepkość niż olejek – co oznacza, że ​​mają gęstszą konsystencję i dłużej się wchłaniają. Balsam utrzymuje się na brodzie i skórze dłużej niż olejek przed wchłonięciem, co zapewnia bardziej odżywcze i trwalsze nawilżenie. To również nadaje brodzie dodatkowy połysk. Balsam wystarcza na tyle, aby rozczesać oporne włosy na brodzie i odstające kosmyki. Może być również stosowany jako nisko utrzymujący się środek do stylizacji wąsów, aby uzyskać nieco lepsze wykończenie wokół krawędzi.

                                             

3. OLEJEK DO BRODY

Olejek do brody to pozycja obowiązkowa. Olejki do brody to mieszanka olejków eterycznych, które nie tylko nawilżają istniejące mieszki włosowe, ale także wchłaniają się w pory skóry, odbudowując i kondycjonując brodę od wewnątrz. Wybierając olejek do brody, zwracaj przede wszystkim uwagę na listę składników. Powinny ją otwierać dobrej jakości olejki roślinne – jako że są zbliżone strukturą do substancji budujących skórę twarzy i sprawiają, że składniki aktywne wnikają głębiej, ich rola jest nieoceniona. Omijaj preparaty z dodatkiem olejów mineralnych, silikonów i sztucznych dodatków.

                                             

4. GRZEBIEŃ DO BRODY

Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju grzebienie do brody, od drewnianych po syntetyczne. Grzebienie do brody doskonale nadają się do rozczesywania zarostu. Twój grzebień do brody powinien mieć dwie strony. Użyj szerszej strony zębów do grubszych, dłuższych włosów na brodzie, które mogą łatwo się zaplątać. Najlepiej zacząć od dołu brody i przesuwać się w górę. Strona z mniejszymi zębami jest najlepsza dla wąsów. Czesanie brody pomoże również usunąć luźne włoski. Tani, plastikowy grzebień nie tylko uszkodzi cały trzon mieszka brody, ale będziesz również znacznie bardziej podatny na rozdwajanie się końcówek, co zmusi cię do częstszego przycinania brody.

                                               

5. SZCZOTKA DO BRODY

Szczotka do brody sięga pod włosy brody, usuwając martwy naskórek, nagromadzone sebum i luźne włosy. Szczotkowanie brody może sprawić, że będzie wyglądać na pełniejszą i grubszą , ponieważ odsunie włosy od twarzy. Regularne szczotkowanie brody pomoże wytrenować włosy, aby z czasem pozostawały tam, gdzie je szczotkujesz. Posługiwanie się nią ułatwia rozczesywanie zarostu, ale też nie podrażnia twarzy, co również jest bardzo istotne dla wszystkich brodaczy. Poza tym włosie dzika zapewnia przyjemny masaż skórze, zwiększając jednocześnie jej ukrwienie, w wyniku czego zostaje ona „zaopatrzona” w większą ilość składników odżywczych. Dzięki temu wzrost włosów jeszcze bardziej przyspiesza.

                                               

6. NOŻYCE DO BRODY

Nożyce do brody to świetne narzędzie, które warto mieć w swoim arsenale, ponieważ mogą pracować z brodami każdej wielkości, podczas gdy trymery i inne narzędzia są ograniczone do krótszych długości. Mają także wszechstronność, aby utrzymać w porządku nie tylko brodę, ale także wszelkie inne włosy wyrastające z twarzy. Niewątpliwie, by zarost dobrze się prezentował, należy go regularnie przycinać. Warto opanować tę sztukę. Nożyczki umożliwiają nadawanie brodzie oraz wąsom odpowiedniej formy. Zwykle mają niewielki rozmiar i wygodnie leżą w dłoni. Dzięki nim pielęgnacja zarostu jest znacznie łatwiejsza. Profesjonalne nożyczki pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

                                             

...BŁĘDY W PIELĘGNACJI BRODY...

…Olejowanie wąsów przed nałożeniem wosku:  Wosk nie rozpuszcza się w wodzie. Jednak wosk jest rozpuszczalny w olejach, a świeżo naoliwione wąsy mogą rozkładać wosk podczas jego nakładania…

…Nie być delikatnym:  To może wydawać się oczywiste, ale przypadkowo wyciągnąłem kilka włosów z wąsów, próbując nadać im kształt. Więc bądź delikatny, błądź po stronie ostrożności…

…Brak czasu:  stylizacja wąsów zajmie więcej czasu, niż myślisz. Daj sobie dobrą poduszkę czasu na stylizację wąsów, aby nie czuć pośpiechu ani presji podczas tego procesu…

…Nieznajomość wosku:  Jeśli po raz pierwszy używasz wosku do wąsów, zapoznaj się z nim. Istnieje kilka różnych konsystencji wosku do wąsów, warto wiedzieć, jak plastyczny staje się wosk, ile będziesz potrzebować i czy jest aktywowany ciepłem…

…Brak praktyki:  zbyt oczywiste? Niezależnie od tego, to był jeden, który musiał zostać odwieziony do domu, do mnie. Jak wszystko inne, aby być w czymś lepszym, należy to ćwiczyć…

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz