10 rzeczy, które możemy zacząć robić dla naszej skóry

Na zdrowy wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Z jednej strony jest to odpowiednia pielęgnacja dostosowana do jej potrzeb. Z drugiej styl życia, z którym nieodłącznie związana jest też nasza dieta. Troszcząc się o skórę, powinniśmy unikać tego, co może jej zaszkodzić i pamiętać o tym, co jest dla niej najlepsze.

                       myj twarz

1. Krem z filtrem

Codziennie przed wyjściem na zewnątrz stosuj krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Filtr może spowolnić starzenie się skóry i zapobiec rakowi skóry. Poszukaj kremu przeciwsłonecznego, który zapewnia ochronę o szerokim spektrum działania, SPF 30 (lub wyższy) i jest wodoodporny.

2. Więcej snu

Nasze ciało potrzebują od 7 do 9 godzin spokojnego snu każdej nocy, aby się zregenerować. Eksperci zalecają spójny harmonogram snu i chłodne, ciemne otoczenie. Wprowadź do swojego harmonogramu trzydzieści minut na wyciszenie się przed snem.

                      spanie

3. Czyste powietrze

Duże zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy i sztuczne zapachy mogą zaszkodzić zdrowiu naszej skóry, tworząc szkodliwe wolne rodniki i powodując podrażnienia skóry. Jeśli nie możesz ich uniknąć, pomóż naprawić skórę za pomocą nietoksycznych produktów. Używaj naturalnych, organicznych środków do mycia twarzy i produktów z przeciwutleniaczami, aby naprawić szkody wyrządzone skórze przez zanieczyszczone powietrze.

4. Oczyszczaj dokładnie, ale delikatnie

Codzienne oczyszczanie skóry z makijażu i zanieczyszczeń, to podstawa. Ważne jest jednak, aby oczyszczać skórę delikatnie, bez naruszania jej naturalnej bariery ochronnej. Delikatne oczyszczanie skóry twarzy to unikanie kosmetyków, które zawierają w składzie m.in. Sodium Lauryl Sulfate, czyli SLS. Warto zastąpić je delikatnymi piankami, czy emulsjami myjącymi.

myj twarzmyk twarzmyj twarz2

5. Złuszczaj twarz

Szukaj delikatnych składników złuszczających, takich jak alfa-hydroksykwasy (AHA), które występują w naturalnych kwasach owocowych.

6. Pij wodę

Woda pitna odżywia skórę od wewnątrz. Odwodniona skóra może wyglądać na matową, swędzącą i suchą, a zmarszczki stają się bardziej zauważalne. Może również uwydatnić ciemne obszary wokół oczu i nosa. Alkohol i kawa odwadniają skórę. Picie dużej ilości wody utrzymuje nawilżenie skóry i może nadać jej zdrowy blask. Jedzenie owoców i warzyw, ćwiczenia i spokojny sen również mogą pomóc w utrzymaniu nawilżenia skóry.

7. Określ jaki masz typ skóry 

Jest to podstawa, która pomoże Ci to wybrać odpowiednie kosmetyki i zaplanować niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Unikniesz przy tym wielu błędów, które możesz popełniać nawet nieświadomie.
                                                                  jaka skóra

8. Wybieraj odpowiednie produkty

Używaj produktów do pielęgnacji skóry, które odpowiadają potrzebom Twojej skóry. Jaki masz typ skóry– tłusta, sucha, normalna, mieszana czy wrażliwa? Czy masz chorobę skóry? Stosowanie produktów opracowanych z myślą o potrzebach Twojej skóry pomoże jej wyglądać i czuć się najlepiej.

                                                           pielęgnacja                                               

9. Jeśli masz problem skonsultuj się z dermatologiem

Jeśli nie podoba ci się coś w twojej skórze, umów się na wizytę do dermatologa, którzy są ekspertami.  Diagnozują i leczą tysiące różnych chorób skóry.

10. Zrezygnuj z solarium

Jeśli lubisz wyglądać na opaloną, użyj samoopalacza. Za każdym razem, gdy opalasz się w pomieszczeniu lub na zewnątrz, przedwcześnie starzejesz skórę. Zwiększasz również ryzyko zachorowania na raka skóry. Samoopalacz może zapewnić pożądany wygląd bez ryzyka. Aby zachować zdrową skórę, chcesz chronić ją przed słońcem, nawet jeśli używasz samoopalacza.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz