Masaż głowy

Masaż skóry głowy jest jednym z najstarszych sposobów na pobudzenie włosów do szybszego wzrostu. Dobrze wykonany masaż poprawia ukrwienie skalpu, działa rozluźniająco, likwiduje zmęczenie i bóle głowy. Wszystko to ma znakomity wpływ na włosy. Taki masaż możesz wykonać samodzielnie w zaciszu domowym.

Masowanie głowy uwalnia także „hormony szczęścia”, czyli endorfiny. Zabieg wprawia nas w błogi, relaksujący nastrój w którym po prostu nie da się myśleć o zmartwieniach.

masaż głowy

Od czego zacząć ?

Masaż głowy zawsze rozpoczynaj od pozbycia się martwych włosów z głowy. Wystarczy delikatnie pociągać  za włosy, ma to wyglądać jak czesanie włosów dłonią na zewnątrz, zaciskając przy tym delikatnie palce na włosach. Słabe i obumarłe włosy powinny bez przeszkód wydostać się z tysięcy zdrowych kosmyków. Jest to szalenie ważne, bo wyrywając taki włos, robimy miejsce na nowy, który wyrośnie z tej samej kieszonki włosowej.

W przypadku gdy martwe włosy pozostaną w torebce włosowej, to nie dość, że będą pogarszać całościowy wygląd Twoich kosmyków, to jeszcze zablokują wyrośnięcie nowego, zdrowego włosa.
Jeżeli zauważasz, że masaż głowy powoduje u Ciebie większe niż zwykle wypadanie włosów, to znak, że niezdrowych i obumarłych włosów, masz dość dużo i chyba nie do końca wiesz o ich istnieniu.

Jak wykonać masaż na porost włosów? 

Do wykonania masażu nie potrzebne są żadne preparaty lub narzędzia. Wystarczy parę minut wolnego czasu i odrobina wiedzy. Żeby masaż głowy był skuteczny i przyniósł oczekiwane efekty musi być wykonywany systematycznie. Należy robić go codziennie. Dobry masaż musi być robiony delikatnie i z dużym wyczuciem. Najlepiej wykonuje się go opuszkami palców– jest wtedy znacznie bardziej delikatny. Masaż zaczyna się na linii włosów, na czole. Przykładamy do tego miejsca delikatnie dłonie, dociskamy je i masujemy okrężnym ruchem stopniowo przesuwając dłonie w stronę karku. Nie jest to zbyt skomplikowana technika. Jednak jeśli ktoś ma wątpliwości może skorzystać z filmików dostępnych w Internecie.

Jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania, masaż powinien być wykonywany albo przed myciem głowy albo w trakcie mycia. Należy pamiętać, że masaż ten pobudza również do produkcji łoju i pomaga rozprowadzać go na włosach. Z tego też względu, jest on szczególnie polecany osobom z suchą skórą głowy. 

Masaż głowy i wpływ na łysienie 

Masaż taki nie tylko przyspiesza porost włosów, ale również pomaga odżywić skórę głowy, pozbyć się martwego naskórka i martwych włosków, które i tak mogłyby nam szybko wypaść, a które blokują mieszki włosowe przed wzrostem nowych włosów. Dodatkowo masaż przyspiesza krążenie oraz pomaga dotlenić cebulki włosowe. Dodatkowo, masaż taki działa relaksująco, odprężająco i rozluźniająco. Jest to jeden z przyjemniejszych zabiegów.

Na koniec należy podkreślić, że na pierwsze efekty trzeba będzie trochę poczekać. Nie można oczekiwać, że po kilku dniach nasze włosy od razu zaczną szybciej rosnąć. Czasem efekty widać dopiero po kilkunastu tygodniach. Jednak jeśli tylko masaż wykonuje się systematycznie i w miarę dokładnie można być pewnym, że efekty w końcu się pojawią, a nasze włosy będą rosły znacznie szybciej. 

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz