Jak zapuścić brodę

W ciągu ostatniej dekady brody powróciły i coraz więcej mężczyzn je nosi. Być może sam próbowałeś ją zapuścić, ale byłeś sfrustrowany, że broda nie pojawiła się szybko. Najtrudniejszy jest pierwszy krok – to powiedzenie sprawdza się również na tym gruncie. Dla wielu decyzja o zapuszczaniu brody wymaga odwagi. Sporo mężczyzn po kilku dniach rezygnuje z tego postanowienia i wraca do codziennego golenia swojej twarzy.

Niestety, nie ma sekretnego triku, który sprawi, że włosy będą rosły szybciej lub będą grubsze. Jeśli nie ma tego w genach, to po prostu się nie wydarzy. Tak jak twój kolor włosów jest określony przez twoje DNA, tak samo jest z tendencjami wzrostu twojego zarostu. Twoje włosy nie zmienią magicznie koloru z dnia na dzień, a broda nie wyrośnie nagle, jeśli masz 35 lat i nie widziałeś jeszcze zbyt wielu włosów na podbródku to tak już po prostu jest.

Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nieco przyspieszyć wzrost włosów, a także zachować zdrowie zarostu, co pomoże nadać mu ładny, luksusowy wygląd. Większość mężczyzn prawdopodobnie żyje z nawykami, które utrudniają wzrost, więc postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby mieć pewność, że skończysz z brodą, którą chciałbyś mieć.

ZOBOWIĄŻ SIĘ

Kluczowymi elementami w zapuszczaniu brody są cierpliwość i niepoddawanie się. Musisz pamiętać o swoim celu i nie golić od razu brody , gdy robi się ciężko. Pierwsze kilka tygodni może być trudne ze względu na swędzenie i dyskomfort spowodowany włosami wyrastającymi ze skóry.

NIECH ROŚNIE

Większość początkujących brodaczy popełnia błąd, poddając się zbyt wcześnie. Potrzeba czasu, aby uzyskać pełną brodę. Nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie lub do tej samej długości. Jeśli pozwolisz swojej brodzie wyrosnąć tylko na kilka tygodni i poddasz się, nie zobaczysz pełnego potencjału, jaki może mieć twoja broda. Jeśli poważnie myślisz o zapuszczeniu brody, musisz dać jej więcej niż 30 dni wzrostu, zanim zdecydujesz się na golenie lub przycięcie.

Chociaż zmienne tempo wzrostu może sprawić, że broda będzie wyglądać nierówno i niejednolicie, unikaj jej kształtowania lub przycinania przez pierwsze 4-6 tygodni. Oczekiwanie pozwala brodzie wypełnić się i lepiej zrozumieć rodzaj włosów i wzorzec wzrostu. Jeśli chwytasz za nożyce i trymery do brody za każdym razem, gdy widzisz nierówny obszar, nigdy nie osiągniesz swoich celów.

Trzymaj ręce z dala od twarzy i pozwól brodzie rosnąć. Im częściej dotykasz lub potrząsasz skórą twarzy i włosami, tym bardziej uszkadzasz mieszki włosowe. Nie wspominając o tym, że twoje ręce są pokryte olejkami i bakteriami, które pogarszają jakość zarostu. Po prostu pozwól mu rosnąć.

                             

NIE CZEKAJ, ABY ZACZĄĆ UŻYWAĆ PRODUKTÓW DO BRODY

Broda wymaga pielęgnacji. Im szybciej zaczniesz używać produktów do brody i ustalisz rutynę pielęgnacji brody, tym lepiej.

Olejek do brody działa cuda, nawilżając i odżywiając skórę twarzy i włosy, aby były zdrowe i miękkie. Może również pomóc w wyeliminowaniu problemów związanych z zarostem początkujących, takich jak swędzenie i łuszczenie się .

Dla większości mężczyzn mycie twarzy jest związane z rutynowym goleniem. Nawet jeśli już się nie golisz, Twoja twarz musi być oczyszczona, aby przyspieszyć wzrost włosów i utrzymać nawilżenie i zdrowie skóry. Żel do mycia brody i twarzy jest również niezbędny do natychmiastowego rozpoczęcia stosowania, aby wyeliminować brud, który może gromadzić się i zatykać pory.

W miarę wzrostu brody będziesz chciał wprowadzić szczotkę do brody, aby ułożyć włosy, poprawić krążenie i złuszczać skórę. Gdy broda stanie się krótka, będziesz chciał zacząć używać grzebienia do rozczesywania i rozprowadzania naturalnych olejków i produktów.

                                     

MIEJ REALISTYCZNE OCZEKIWANIA

Kiedy po raz pierwszy zapuszczasz brodę, musisz zwrócić uwagę na to, jak i gdzie rośnie. Znajomość swojego potencjału jako brodacza i ograniczeń genetycznych jest niezbędna dla sukcesu Twojej brody.

Na początku spodziewaj się bałaganu. Miesięczna broda będzie trochę niejednolita. Nie oceniaj swojej brody po tych pierwszych tygodniach. Zapuszczanie brody polega na eksperymentowaniu. Potrzeba prób i błędów, aby dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej brody.

PRZYTNIJ BRODĘ DO KSZTAŁTU

Przed zapuszczeniem brody ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj zarostu będzie najlepiej pasował do kształtu Twojej twarzy. Znajdź styl, który jest unikalny dla Ciebie i odzwierciedla Twoją osobowość, jednocześnie obejmując Twoje najlepsze cechy i uzupełniając kształt twarzy i naturalny kształt brody. 

Po 4-6 tygodniach wiesz już, co potrafi twoja broda i jesteś gotowy, aby zacząć ją przycinać, możesz również znaleźć zaufanego fryzjera, który zadba o Ciebie.

  • Owalna twarz- jeśli masz owalną twarz, opcje zarostu są nieograniczone. Krótkie brody, długie brody i pełne brody będą dobrze wyglądać.
  • Okrągła twarz- jeśli masz okrągłą twarz, chcesz wybrać brodę i fryzurę, które wydłużą twoją twarz. Dłuższa broda załatwi sprawę.
  • Twarz podłużna/prostokątną- musisz unikać fryzur i stylów zarostu, które sprawiają, że Twoja głowa wygląda na dłuższą i chudszą. W tym celu osoby o prostokątnych twarzach powinny wybierać krótsze brody.
  • Twarz kwadratowa- musisz unikać stylów zarostu, które sprawiają, że Twoja twarz wygląda na szerszą. Nie możesz się pomylić, trzymając krótko przyciętą brodę i fryzurę.
  • Trójkątna twarz- zaczyna się od szerokiej linii szczęki, zwężając się nieco na kościach policzkowych, a następnie zwężają się jeszcze bardziej na czole. Zaleca się, aby mężczyźni o trójkątnych twarzach całkowicie unikali zarostu, ponieważ broda tylko sprawi, że i tak już szeroka szczęka będzie wyglądać na szerszą, a czoło będzie jeszcze bardziej wąskie i spiczaste. Jeśli chcesz zarostu, po prostu idź z kilkudniowym zarostem.

                         

NIE PORÓWNUJ SWOJEJ BRODY Z INNYMI

Brody występują w różnych stylach i odmianach. Każdy ma inną ilość zarostu, wzorce wzrostu i teksturę. Nie bój się zapuścić trochę zarostu, nawet jeśli nie jest gęsty i pełny. Wszyscy brodacze przechodzą przez niejednolite, niezręczne i zaniedbane etapy, więc nie martw się, jeśli twoja broda nie wygląda dokładnie tak, jak chcesz.

ŚPIJ DOBRZE, PRAWIDŁOWO SIĘ ODŻYWIAJ I ĆWICZ

Wzrostowi włosów sprzyja kilka rzeczy, które odnoszą się do ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeśli nie odpoczywasz i nie śpisz prawidłowo, twoje włosy nie rosną tak dobrze, jak mogłyby. Kolejnym skutkiem ubocznym braku odpoczynku jest zmniejszony przepływ krwi, co oznacza, że ​​mniej składników odżywczych dociera do miejsca przeznaczenia (mieszków włosowych). Zapewnij sobie 7-8 godzin snu każdej nocy, a twoja broda będzie ci wdzięczna.

Oprócz dostarczania dużej ilości snu, regularne ćwiczenia i spożywanie zbilansowanej diety zawierającej białka, warzywa, produkty pełnoziarniste, tłuszcze itp. również poprawią tempo wzrostu i zdrowie twoich włosów.

                           

JAK DŁUGO ZAPUSZCZA SIĘ BRODĘ?

Zazwyczaj zapuszczanie pełnej brody może zająć od 2 do 6 miesięcy. Jednak włosy każdego brodacza będą rosły w różnym tempie ze względu na wiek, genetykę, poziom hormonów i inne czynniki, więc nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, ile czasu może zająć człowiekowi zapuszczenie brody.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz