Kiedy i jak stosować lakier do włosów

W wielu łazienkach stoi w szafce lakier do włosów. Ale czy tak naprawdę wiemy, co możemy z nim zrobić? Istnieją różne rodzaje lakierów, dla różnych rodzajów włosów. Za pomocą niego możesz utrwalić swoją fryzurę lub walczyć z puszącymi się włosami.

Pomaga również utrwalić na dłużej wystylizowane włosy. Lakier działa, zapewniając utrwalenie włosom i utrzymując je na swoim miejscu. Skleja kosmyki, zapobiegając przesuwaniu się włosów, więc często po jego zastosowaniu zauważysz, że włosy stają się sztywne. Lakier do włosów dodatkowo chroni włosy przed wiatrem.

Obecnie dostępnych jest wiele lakierów do włosów. Na sklepowych półkach możesz znaleźć: 

 • Lakier do włosów Extra Hold: zapewnia lepszą kontrolę włosów. Świetnie radzi sobie z lokami i falami.
 • Lekki lakier do włosów: jest łagodniejszą odmianą lakieru do włosów. Nadaje naturalny wygląd.
 • Żelowy lakier do włosów: łączy w sobie lakier do włosów i żel. Doskonale nadaje się do stylizacji krótkich włosów lub tworzenia upięć.
 • Lakier do włosów o średnim utrwaleniu: nie jest tak łagodny i ma większą zdolność utrzymywania włosów.

Czy lakier jest szkodliwy dla włosów?

Większość lakierów nie zniszczy włosów. Jeśli używasz produktu z umiarem i często myjesz włosy – codziennie lub co drugi dzień – lakier do włosów jest zazwyczaj nieszkodliwy. Tak długo, jak Twoje włosy wyglądają zdrowo, nie są suche, lepkie, lakier do włosów można włączyć do codziennej rutyny.

Jak używać lakieru do włosów?

Podczas nakładania lakieru do włosów pamiętaj o poniższych wskazówkach:

 1.  Lakier najlepiej rozpylać z odległości 30 cm od włosów.
 2.  Poruszaj sprayem tak, aby lakier pokrył całą głowę, a włosy nie sklejały się w jednym miejscu. Im bliżej spryskasz włosy od nasady, tym większą objętość uzyskasz.
 3.  W przypadku gdy odstają pojedyncze włoski, spryskaj dłonie lakierem do włosów i wygładź fryzurę. Dzięki temu możesz dokładnie wymodelować cienkie włosy na linii czoła.
 4.  Przed rozpoczęciem pracy z lokówką spryskaj włosy lakierem do włosów, aby utrwalić loki przez długi czas.

                             

Jak usunąć lakier z włosów?

Lakier do włosów jest naprawdę łatwy do usunięcia. Po prostu przeczesz włosy szczotką pod koniec dnia lub przed snem. 

Jeśli używasz lakieru do włosów regularnie lub w dużych ilościach, najlepszym sposobem na pozbycie się nagromadzonego produktu jest umycie włosów szamponem oczyszczającym. Szampony te świetnie rozbijają cząsteczki, które przylegają do pasm włosów i skóry głowy.

Rodzaje lakierów do włosów.

W drogeriach są dostępne różnego rodzaju lakiery do włosów. Między innymi znajdziesz: 

 • Lakier do loków

Niezależnie od tego, czy masz naturalnie kręcone włosy, czy też użyłaś lokówki, lakier do włosów to świetny sposób na zabezpieczenie ich wyglądu.

Spray'e teksturyzujące działają najlepiej na kręcone włosy, ponieważ pomagają utrzymać loki na swoim miejscu, nie obciążając ich ani nie sprawiając, że wyglądają na przetłuszczone. Nie wspominając o tym, że dodają włosom sprężystości i tekstury, tworząc iluzję pełnych loków.

 • Lakier do włosów cienkich

Czas pożegnać się z włosami, które wyglądają na słabe i cienkie. Sekretem jest znalezienia lakieru o lekkiej formule i dodającej objętości.

 • Lakier do włosów dla blondynki

Wiemy, że utrzymanie najjaśniejszego i "czystego" koloru blond jest niezbędne, zwłaszcza że przeszłaś przez wszystkie problemy związane z rozjaśnianiem i tonowaniem włosów. Pozbądź się miedzianych refleksów i ułóż włosy za pomocą różnych lakierów do włosów, które są fachowo opracowane, aby wydobyć to, co najlepsze z włosów farbowanych.

                                   

 • Najlepszy lakier nabłyszczający

Nabłyszczający spray to must have ! W przypadku suchych lub matowych włosów można użyć sprayu nabłyszczającego, który sprawi, że włosy znów będą wyglądać zdrowo i błyszcząco.

Najlepsze lakiery nabłyszczające wydzielają drobną mgiełkę, która równomiernie i lekko pokrywa włosy połyskiem. Uważaj jednak, aby nie szaleć z mgiełką, ponieważ może to prowadzić do tego, że włosy będą wyglądać na tłuste, a nie na zadbane. Ponadto zbyt duża ilość sprayu nabłyszczającego może powodować gromadzenie się na skórze głowy i prowadzić do łupieżu i swędzenia.

 • Lakier do włosów bez aerozolu

Lakier do włosów w sprayu i lakier bez aerozolu mają to samo zastosowanie. Oba utrwalają i dbają o utrzymanie fryzury w dobrej formie. Lakier do włosów bez aerozolu doskonale nadaje się do podkreślania i utrwalania fryzury. Idealny jest do „wykończenia”.

Czy wiedziałaś, że …

… Lakier do włosów to wielofunkcyjny produkt do stylizacji. Kiedy spryskasz szczotkę lakierem do włosów, a następnie zaczniesz szczotkować, lakier do włosów zostanie rozprowadzony na wszystkie warstwy włosów, co zapewni piękny połysk.

… Kiedy używasz lakieru do włosów we właściwy sposób, możesz walczyć z przetłuszczaniem się włosów. Wysusz grzywkę okrągłą szczotką, aby nie opierała się o czoło. Spryskaj grzywkę lakierem do włosów, a tłuste włosy znikną.

… Lakier do włosów może również zapewnić trwałość makijażu. Lekko spryskaj włosy z pewnej odległości od góry do dołu i popraw swój wygląd !

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz