Suszenie włosów w domu

Najlepszym rozwiązaniem dla naszych włosów byłoby pozwolenie im na swobodne wyschnięcie po każdym myciu. Nie zawsze mamy jednak na to czas, a szczególnie zimą musimy mieć idealnie suche włosy kiedy wychodzimy na zewnątrz. Mokra głowa to nie tylko ryzyko poważnego przeziębienia, ale także ryzyko zamarznięcia naszych kosmyków co sprawi, że będą bardzo kruche. Wiele kobiet nie jest także w stanie ułożyć swojej fryzury bez pomocy strumienia gorącego powietrza. 


PRZYGOTOWANIE WŁOSÓW PRZED WYSUSZENIEM

1. Umyj dokładnie włosy szamponem- bez względu na rodzaj włosów, należy unikać szamponów z siarczanami i alkoholem. Składniki te mogą powodować uszkodzenia, wysuszyć włosy i sprawić, że włosy będą puszące się.

2. Osusz włosy ręcznikiem- delikatnie owiń pasma włosów bawełnianym ręcznikiem, nie pocierając ich przy tym. Ważne jest jednak dokładne odciśnięcie włosów. Nigdy nie używaj suszarki wtedy, gdy włosy są jeszcze tak mokre, że kapie z nich woda. Najlepiej odczekać kilkanaście minut od ich umycia do rozpoczęcia suszenia. Z włosami bezpośrednio po umyciu trzeba postępować niezwykle delikatnie. Po zmoczeniu kosmyków ciepłą wodą, łuski włosów się rozchylają, przez co są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego zrezygnuj z rozczesywania mokrych włosów, gdy są jeszcze wilgotne i poplątane. Każde szarpnięcie szczotki lub grzebienia może naruszyć ich strukturę. Im bardziej miękki ręcznik, tym lepiej dla twoich włosów. Możesz nawet znaleźć ręczniki, które są specjalnie zaprojektowane do suszenia włosów lub użyć bawełnianego T-shirtu lub ściereczki z mikrofibry, aby delikatnie wysuszyć włosy.

3. Zastosuj spray ochrony przed wysoką temperaturą- pomaga to zapobiec uszkodzeniom włosów i ich rozdwajaniu, zwróć szczególną uwagę na końcówki i wierzchnią warstw włosów.
Jeśli chcesz wyprostować faliste lub kręcone włosy, gdy wysuszysz, powinieneś użyć kremu prostującego.

SUSZENIE WŁOSÓW

1. Najlepiej suszyć włosy delikatnym nawiewem, ciepłym lub chłodnym - kiedy mamy do dyspozycji suszarkę z 3-stopniami nawiewu jest prawdopodobne, że pierwszy i drugi stopień będzie odpowiedni dla włosów. Nawiew zimny nie powinien przekraczać 30 stopni, a nawiew ciepły 60. Jak sprawdzić czy temperatura powietrza nie jest za wysoka? Skierujmy strumień powietrza na swoją szyję, jeśli możemy wytrzymać dłuższą chwilę bez uczucia pieczenia oznacza to, że nawiew jest odpowiedni.

2. Trzymaj suszarkę daleko od głowy - bezpieczna odległość suszarki od głowy to minimum 30 cm. Im bliżej, tym mocniejsze i cieplejsze powietrze uderzy w nasze włosy. Suszmy włosy w jednym kierunku, najlepiej tak, jak rośnie włos, od nasady po końcówkę włosa. Dzięki temu domkniemy łuski i nie będziemy plątać włosów. Ważne jest też, by nie przytrzymywać nawiewu na jednej partii włosów, tylko cały czas go przesuwać. Nie przegrzejemy żadnej partii i nie poparzymy skóry.

3. Nie modeluj włosów na mokro – najpierw podsusz włosy dopiero później użyj szczotki do modelowania. Wymaga to wprawy, ale warto trenować, bo dzięki temu możemy uniknąć tradycyjnego prostowania i lokowania w wysokich temperaturach.

4. Dobrze jest suszyć włosy partiami (możesz je dla porządku zebrać w kilka garści i każdą z nich związać gumką) - w ten sposób unikniesz przesuszania niektórych pasm i omijania innych. W czasie suszenia warto je podtrzymywać - w ten sposób nie powstaną w nich naprężenia, które mogą niekiedy doprowadzić do uszkodzenia ich korzeni.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz