PROBLEM Z WRASTAJĄCYMI WŁOSKAMI NA NOGACH

Miękka, gładka i dobrze odżywiona skóra to z pewnością coś, czego pragnie każda z nas. Wrastające włosy mogą przeszkadzać i występują zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Konsekwencją takich włosków są ciemne plamy, ale także blizny na skórze. Jeśli należysz do grona osób, które nieustannie walczą z wrastającymi i zapalnymi włoskami z pewnością zastanowiłaś się dlaczego w ogóle się one pojawiają. A co ważniejsze jak im zapobiegać.

Golenie nóg

Czym są wrastające włosy?

Wrastające włoski, jaka sama nazwa wskazuje, to takie, które nie wychodzą na powierzchnię, lecz wracają i rosną pod skórą. W przypadku niektórych osób może się to zdarzać raz na kilka miesięcy lub raz w roku. W innych problem ten może występować stale i przekształcać się w stan przewlekły.

Włosy rosnące pod skórą uniemożliwiają naturalne wydzielanie gruczołów łojowych. Z tego powodu zawartość gruczołów łojowych pozostaje pod skórą i łatwo o zakażenie i stan zapalny u nasady włosa, co fachowo nazywa się zapaleniem mieszków włosowych. Nieprofesjonalne i nieumiejętne leczenie wrastającego włoska, prób wyciągnięcia go pęsetą na powierzchnię lub wyciśniecie, łatwo doprowadzi do różnych infekcji bakteryjnych. Skóra reaguje na wrastające włosy jak ciało obce, stara się wydalić przez co dochodzi do różnorodnych infekcji i procesów zapalnych.

Regularnie złuszczaj skórę, aby zapobiec wrastaniu włosków

Złuszczanie to sprawdzona i skuteczna metoda usuwania martwych komórek naskórka z powierzchni skóry i oczyszczania porów. Ponieważ wrastające włoski często wynikają z zatkanych mieszków włosowych, regularne złuszczanie może zdziałać cuda, wygładzając i oczyszczając skórę, eliminując ryzyko wrastania. 

gładkie nogi

Używaj doskonałych ostrzy

Za każdym razem, gdy się golisz upewnij się, że używasz najlepszego możliwego ostrza. Oznacza to brak starych, zardzewiałych wyrobów jednorazowego użytku, proszę! Tępe lub brudne ostrze może skutkować nierównym, niehigienicznym i wyboistym goleniem – a to nie sprzyja zapobieganiu wrastaniu włosków. Miej pod ręką nowe główki maszynki do golenia, aby zawsze mieć dokładne golenie.

Gol się w dół, a nie w górę

Brzmi dziwnie, prawda? Jednak golenie (lub w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów) w rzeczywistości powoduje obcięcie włosów pod ostrzejszym kątem, co zwiększa prawdopodobieństwo ich ponownego odrośnięcia pod skórą. Zapobiegaj temu, goląc się w tym samym kierunku, w którym rosną włosy, i używaj wysokiej jakości kremu do golenia, aby zapobiec dalszemu podrażnianiu skóry przez brzytwę.

nogi golenie

Spróbuj szczotkowania na sucho

Podobnie jak peeling złuszczający, sucha szczoteczka pomoże usunąć martwe komórki naskórka i zwiększyć ich odnowę. Rezultatem jest mniej zatkanych porów i mieszków włosowych, co pozwala włosom na prawidłowy odrost. Szczotkowanie na sucho jest fantastyczne w przypadku większych obszarów, które mogą nie przyciągać tak dużej uwagi, jak nogi, plecy i klatka piersiowa. Delikatnie pocieraj suchą szczoteczką okrężnymi ruchami, zanim wskoczysz pod prysznic. Jeśli już jesteś zwolennikiem depilacji laserowej, ta metoda pomoże również usunąć martwe mieszki włosowe z cebulek, które zniszczył laser.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz