27.04.2022 broda, pielęgnacja, olejek

Jak używać olejku do brody?

Podobnie jak włosy na Twojej głowie, również broda wymaga pielęgnacji. Tutaj przydają się olejki do brody. Produkty te pomagają zmniejszyć swędzenie i łupież, pozostawiając włosy gładkie, jedwabiste i zadbane. Nawilżając i kondycjonując włosy, dodatkowo ułatwiają ich stylizację.

Stosowanie olejku do brody to dość prosty proces. Natomiast  jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz używać olejku do brody lub ogólnie ją pielęgnować. 

broda

JAK NAKŁADAĆ OLEJEK DO BRODY

  1. ZACZNIJ OD CZYSTEJ BRODY

Twoja broda powinna być czysta, osuszona ręcznikiem, ale jeszcze lekko wilgotna od wody lub po prysznicu (ale nie za mokra, bo olejek do brody nie będzie się sklejał). Zacznij od nałożenia kilku kropli na dłoń. Zalecamy około 3-6 kropli, w zależności od długości brody. Jeśli jesteś początkującym, mniej znaczy więcej, a gdy zapoznasz się z procesem, w końcu zorientujesz się, ile potrzebujesz.

myj brode

  1. NAJPIERW NAŁÓŻ NA SKÓRĘ

Potrzyj dłonie, aby równomiernie rozprowadzić produkt, a następnie przeprowadź je przez brodę. Po pierwsze, chcesz wcisnąć olejek do brody w skórę, aby zapewnić nawilżenie korzeni brody i otaczającej ją skóry.

myj ręce

  1. NAŁÓŻ NA BRODĘ

Po nałożeniu na korzenie i skórę zacznij nakładać bezpośrednio na brodę. Zacznij od boków brody i zejdź w dół, przesuwając ręce w dół. Przesuń ręce w dół z przodu w tym samym ruchu machnięcia w dół. Następnie przesuń ręce w górę od szyi, aby uzyskać również spód brody.

olejowanie brody

  1. WYKOŃCZ GRZEBIENIEM

Jeśli masz wąsy, użyj palców wskazujących i przesuń je kilka razy w dół z przodu. Na koniec użyj grzebienia, aby równomiernie rozprowadzać produkt po brodzie, aż będzie miękki i odżywiony.

czesanie brody

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE OLEJKU DO BRODY

1. JAKIE SĄ ZALETY OLEJKU DO BRODY?

Olejki do brody mają wiele zalet, w tym:

  • Zmniejszenie swędzenia poprzez nawilżenie włosów
  • Zapobieganie łupieżowi poprzez nawilżanie skóry pod zarostem
  • Utrzymuje zdrową i zadbaną brodę
  • Większość olejków do brody, jeśli nie wszystkie, ma przyjemny zapach, który sprawia, że ​​pielęgnacja staje się jeszcze przyjemniejsza

2. KIEDY POWINNNO NAKŁADAĆ OLEJEK DO BRODY?

Olejek do brody najlepiej nakładać zaraz po prysznicu. Dzieje się tak, ponieważ twoja broda jest całkowicie czysta, a pory otworzyły się przed parą, co ułatwia wchłanianie produktu.

3. CO JEŚLI MAM TŁUSTĄ SKÓRĘ

Osoby z tłustą skórą mogą na początku wymagać mniej olejku do brody, ponieważ ich naturalne sebum spływa w dół wąsów, aby odżywić każde pasmo. Mimo to, gdy broda jest wystarczająco długa, sebum może manewrować tylko do tej pory, a rozdwojone końcówki/swędzenie/suchość nadal stają się problemem. Ponadto wiele olejków do brody ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybicze, podczas gdy naturalny sebum może sprzyjać proliferacji i łuszczeniu się grzybów. Tak więc neutralizujący, tonizujący olejek do brody często może być odpowiednim zamiennikiem oleju Twojej skóry. Co więcej, stałe wprowadzanie olejku może pomóc „wytrenować” naturalną produkcję oleju w skórze i nauczyć ją stopniowego zmniejszania wydajności, ponieważ uzupełniasz ją własnymi regularnymi aplikacjami.

4. CZY PO GOLENIU MOŻA NAŁOŻYĆ OLEJEK DO BRODY?

Z pewnością możesz. Olejki do brody zawierają wiele składników nawilżających, które zmiękczają skórę i zapobiegają jej wysuszeniu, nawet jeśli masz niewiele włosów lub nie masz ich wcale.

5. CZY POWINNO SIĘ CODZIENNIE UŻYWAĆ OLEJKU DO BRODY?

Szczerze mówiąc, zależy to od Ciebie, ale generalnie zalecamy stosowanie go za każdym razem po każdym prysznicu i zawsze, gdy poczujesz swędzenie i dyskomfort.

Jeśli chodzi o to, ile olejku należy użyć do każdej aplikacji, oczywiście wzrasta wraz z objętością i gęstością samej brody. Dla krótszych brody sugerujemy dwie lub trzy krople, ostrożnie rozgrzane między palcami. 

W przypadku dłuższej brody ważne jest, aby pamiętać, że niektóre olejki mogą mieć gęstszą konsystencję niż inne. W związku z tym aplikacja może wymagać dostosowania do konsystencji lub lepkości oleju. 

6. JAKI JEST WIĘC NAJLEPSZY OLEJEK DO BRODY?

Chociaż nie ma „najlepszego” olejku do brody, wielu użytkowników olejku do brody będzie miało swoje ulubione. Jednym z powodów są różne dostępne zapachy, ale także rodzaje i jakość zawartych składników. Zwróć uwagę na olejki do brody zawierające olejki arganowy, jojoba lub migdałowy.

Olejek do brody może wydawać się nadmierny, zwłaszcza jeśli masz tłustą skórę lub krótką brodę. Ale prawda jest taka, że ​​olejek do brody jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zdrowy, wzmocniony wzrost brody. Pomaga odżywiać i tonizować skórę pod wąsami.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz