PIELĘGNACJA SKÓRY ZIMĄ- 10 ważnych wskazówek

Niektóre drobne poprawki w codziennej pielęgnacji skóry mogą zdziałać cuda i pomóc w utrzymaniu młodzieńczego i pięknego wyglądu skóry przez całą zimę. Oto 10 skutecznych zimowych wskazówek dotyczących pielęgnacji, których musisz przestrzegać, aby zachować zdrową i promienną skórę.

 1. Nawilżaj, nawilżaj i nawilżaj

Najlepszym sposobem, aby Twoja skóra była odżywiona, jest utrzymanie jej dobrze nawilżonej. Zainwestuj w dobry krem nawilżający na bazie oleju, który może uszczelnić wodę wewnątrz skóry i zapobiec jej wysuszeniu. Staraj się używać hipoalergicznych balsamów, które są przyjazne dla skóry i nie zawierają żadnych silnych perfum, brokatów.

 1. Utrzymuj skórę dobrze nawilżoną

Dobrze nawilżona skóra jest świeża, miękka i elastyczna. Chociaż zawsze ważne jest, aby utrzymać nawodnienie organizmu, zimą staje się to jeszcze ważniejsze, ponieważ skóra stale traci wilgoć i może stać się sucha, łuszcząca się i spierzchnięta. Staraj się więc pić co najmniej 6-8 szklanek wody dziennie, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.

 1. Ogranicz czas prysznica i jego temperaturę

Podczas gdy gorące prysznice są kuszącą opcją, aby powstrzymać zimowe dreszcze, długotrwała ekspozycja na wyższe temperatury wody może pozbawić skórę niezbędnego nawilżenia, pozostawiając ją czerwoną, suchą i podrażnioną. Dlatego zawsze wybieraj letnią wodę zamiast gorących pryszniców i ogranicz czas kąpieli do nie więcej niż 15 minut.

 1. Nawilżaj swój dom

Nawilżacz działa cuda w domu, szczególnie w zimie, kiedy systemy grzewcze próbują ukraść wilgoć z powietrza. Zainwestuj więc w dobry nawilżacz, który dodaje wilgoci z powrotem do suchego zimowego powietrza i pomaga utrzymać skórę nawilżoną i miękką.

 1. Zmodyfikuj swój plan pielęgnacji skóry twarzy

Twoja skóra twarzy jest najbardziej podatna na ostre zimy i ulega ciągłemu zużyciu z powodu suchego powietrza. Dlatego, aby zapobiec zimowym problemom skórnym, wybierz zimową rutynę pielęgnacji skóry:

 • Używaj bezzapachowych, nawilżających środków czyszczących lub żeli do mycia twarzy
 • Ogranicz pieniące się mydło tylko do niezbędnych obszarów, takich jak dłonie, pachy, genitalia i stopy
 • Oszczędnie nakładaj tonery i ściągające
 • Używaj bogatego kremu nawilżającego na noc
 • Nałóż balsam nawilżający na usta, aby zapobiec ich spierzchnięciu
 • Zawsze skonsultuj się z dermatologiem, jeśli Twoja skóra jest zbyt sucha i swędzi

Niezależnie od tego, czy słońce świeci, czy nie, nigdy nie zapomnij nałożyć kremu przeciwsłonecznego przed wyjściem z domu. Zawsze wybieraj krem przeciwsłoneczny z SPF 15 lub większym. Filtry przeciwsłoneczne są szczególnie ważne podczas opadów śniegu, ponieważ śnieg może odbijać blask słońca.

 1. Noś wygodne, niepodrażniające ubrania

Wełna jest potencjalnym alergenem i może powodować problemy skórne, takie jak egzema, zapalenie skóry i łuszczyca. Tak więc, jeśli masz wrażliwą skórę lub jakiekolwiek zaburzenia skóry, najlepiej unikać drażniących tkanin i detergentów obciążonych chemikaliami, które mogą prowadzić do potencjalnych problemów skórnych.

 1. Jedz dobrze

Zimą łatwo jest przejść na niezdrowe jedzenie. Aby utrzymać zdrową, promienną skórę, zawsze musisz mądrze wybierać jedzenie. Jedz sezonowe jedzenie, które ma wysoką zawartość wody i może pomóc Ci pozostać dobrze nawodnionym. Zdecyduj się na owoce i warzywa, takie jak pomarańcza, jabłko, kiwi, seler, ogórki, pomidory, cukinia i marchew, i jedz ryby i siemię lniane, aby zapewnić skórze odpowiednią mieszankę niezbędnych składników odżywczych, które mogą uczynić ją gładką i elastyczną.

 1. Nigdy nie ignoruj problemów skórnych

Czy Twoja skóra jest zbyt sucha lub zbyt łuszcząca się? Czy cały czas swędzie? Czy na skórze pojawiły się pęknięcia, które czasami również krwawią? Cóż, zima to czas na potencjalne problemy skórne, takie jak zapalenie skóry i łuszczyca. Ignorowanie problemu skórnego może spowodować większe infekcje i problemy zdrowotne. Dlatego jeśli zmagasz się z suchą, łuszczącą się skórą, która cały czas swędzi, najlepiej zasięgnąć fachowej porady lekarskiej.

Twój dermatolog może przeprowadzić dokładną analizę skóry i testy diagnostyczne, aby zidentyfikować podstawową przyczynę problemu i może go leczyć medycznie.

 1. Zaplanuj regularne wizyty u dermatologa

Pozostawanie w regularnym kontakcie z dermatologiem lub lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej może pomóc w łatwym ocenienie nadchodzącej choroby lub problemu skóry, który może pogorszyć się w okresie zimowym. Lekarz może również pomóc w skutecznym leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak uszkodzona, sucha, swędząca i łuszcząca się skóra, aby pomóc Ci cieszyć się skórą, która jest zdrowa na zewnątrz.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz