Jak dbać o włosy podczas snu

Noc to czas, kiedy twoje włosy odpoczywają, regenerują się i rosną. Możesz poprawić lub nieświadomie zakłócić te procesy. Czy wiesz coś o rutynowej pielęgnacji włosów przed snem, aby cieszyć się wspaniałą i obszerną fryzurą rano?

Możesz zadbać o swoje włosy również w nocy, chroniąc je przed uszkodzeniem i zapewniając odżywienie. Sprawdź, jak to zrobić!

Nocne życie włosów

Podczas snu w naszym ciele dochodzi do wielu procesów o których często nie jesteśmy świadomi. Wiele z nich odbywa się w skórze głowy, dzięki czemu możliwa jest naprawa włosów, wzrost i wzmocnienie. Noc jest to czas, kiedy wchłanianie składników odżywczych jest najlepsze i najbardziej intensywne.

Jak dbać o włosy podczas snu?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę ze znaczenia wieczornej pielęgnacji włosów. Pomijamy rutynę pielęgnacji włosów przed snem, ponieważ odżywiamy i naprawiamy nasze pasma w ciągu dnia. Jednak byłoby szkoda marnować wszystkie wysiłki, które podejmujemy codziennie z powodu braku ochrony włosów w nocy. 

Powinnaś znać kilka zasad, które ochronią Twoje włosy przed różnymi zagrożeniami czającymi się w nocy:

  1. Nie idź spać z mokrymi włosami, ponieważ wtedy są bardziej podatne na uszkodzenia.

  2. Pomyśl o fryzurze na noc, która nie pozostawi włosów splątanych.

  3. Nakładaj olej do włosów dla dodatkowej ochrony.

Jak należy związać włosy do snu 

Spanie z włosami rozpuszczonymi jest znacznie bezpieczniejsze, jeśli masz krótkie włosy. W przypadku długich, pozostawiając je luźne na noc możesz doprowadzić do uszkodzenia, złamania lub nawet przerzedzenia. Z drugiej strony, to rozwiązanie ma pewne plusy – skóra spoczywa, regeneruje i oczyszcza, gdy włosy nie są mocno związane. Ponadto, przepływ powietrza jest zwiększony.

Przy długich włosach, fryzjerzy zdecydowanie doradzają spanie z wiązanymi włosami, ponieważ w ten sposób zapobiegasz ich uszkodzeniom. W rezultacie włosy są gładsze, mniej puszące i wolne od uszkodzeń.

Najlepsze fryzury na dobranoc

Odpowiednia fryzura na noc musi być na tyle luźna, aby nie osłabić cebulek włosów i nie powodować uczucia ucisku. 

Najpopularniejsze fryzury do spania, które z pewnością sprawią, że poczujesz się wygodnie i ochronisz swoje włosy to:

  • wysoki, luźny kok na czubku głowy-  staraj się nie łamać włosów za bardzo. Delikatnie skręć je wokół własnej osi, a następie spleć delikatną gumką. Żeby kok nie gniótł Cię w nocy, najlepiej zepnij włosy bardzo wysoko, na samym środku głowy (na koronie)

  • luźny warkocz- przed wykonaniem fryzury rozczesz włosy szczotką, najlepiej z naturalnym włosiem. Końcówkę warkocza możesz związać jedwabną tasiemką lub gumką bez metalowego elementu. Przed związaniem, same końcówki włosów możesz zabezpieczyć olejkiem

Powyższe fryzury, to również dobry sposób na zwiększenie objętości oraz loki bądź fale bez konieczności stosowania narzędzi do stylizacji na ciepło. 

Jak poprawić stan włosów podczas snu? 

Najprostszym sposobem jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych, które są niezbędne do regeneracji. Ochrona przed uszkodzeniami ma znaczenie, ale nie jest najważniejsza. Dlatego należy stosować zabieg olejowania włosów przed pójściem spać.

  1. Zwilż włosy wodą
  2. Nałóż na nie olej
  3. Zwiń włosy w kok
  4. Idź spać, a rano…
  5. Umyj włosy i gotowe

Olejowanie nie tylko chroni włosy przed utratą wilgoci i uszkodzeniami, ale także odżywia i wzmacnia. Kwasy tłuszczowe omega, witaminy, fitosterole i inne substancje wzmacniające zawarte w naturalnych olejkach, przenikają przez włosy i ich cebulki, gdy śpimy. Olejki pozostawione na włosach przez kilka godzin mają więcej czasu na wchłonięcie się, mniej obciążają i tworzą ochronną warstwę, która chroni pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz