SPOSÓB NA WZMOCNIENIE PAZNOKCI

Każda z nas pragnie pięknych, grubych i mocnych paznokci. Mogą być one oznaką dobrego zdrowia i definiować nasze dłonie na wiele sposobów. Jedynym problemem jest to, że czasami nie są tak mocne, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście istnieją sposoby i nawyki, które pomogą je wzmocnić w mgnieniu oka.

Paznokcie

MINIMALIZUJ EKSPOZYCJĘ NA WODĘ 

Nadmierne narażenie paznokci na działanie wody powoduje, że są one łamliwe i słabe. Należy wdrożyć środki, które skracają czas kontaktu wody z paznokciami podczas mycia i kąpieli. Można w tym celu założyć rękawiczki.

CODZIENNIE NAWILŻAJ DŁONIE

Na dłoniach często pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, dlatego ważne jest, aby je nawilżać, aby zachować ich wygląd. Oprócz zapobiegania zmarszczkom, utrzymywanie nawilżonych rąk może również pomóc uniknąć wysuszenia skóry i pękania paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów balsamów do rąk, więc znajdź taki, który będzie dla Ciebie najlepszy i trzymaj się go!

olejek do paznokci

PRAWIDŁOWE PIŁOWANIE PAZNOKCI

Tempo wzrostu paznokci wynosi około 3 milimetry na miesiąc, dlatego konieczne jest regularne piłowanie, aby wyglądały jak najlepiej. Prawidłowe piłowanie paznokci nie tylko zapewnia schludne paznokcie, ale także pomaga zapobiegać łamaniu i rozdwajaniu paznokci. Użyj pilnika o małej ziarnistości np. 180.

piłowanie paznokci

WEŹ SUPLEMENTY - BIOTYNĘ lub KOLAGEN

Paznokcie są jedną z najbardziej widocznych oznak dobrego zdrowia i mogą być kluczowym wskaźnikiem naszego ogólnego samopoczucia. Jeśli szukasz sposobów na utrzymanie zdrowych i mocnych paznokci, rozważ suplementację kolagenem lub biotyną . Suplementy te mogą pomóc poprawić wygląd i stan paznokci, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych, których może im brakować.

PIJ DUŻO WODY

Upewnij się, że jesteś nawodniony, pijąc codziennie wystarczającą ilość wody. Jest ona niezwykle istotna dla zdrowia, poza tym pomaga dbać o zdrowie paznokci. Brak odpowiedniej wilgoci w organizmie powoduje, że paznokcie są kruche i łatwo się łamią. Spożycie wystarczającej ilości wody sprawia, że ​​paznokcie są nawilżone i mocne. 
 

szklanka wody

ROZWAŻ ZDROWĄ DIETĘ 

Przestrzeganie zdrowej diety to jeden z kluczowych sposobów na wzmocnienie paznokci. Dieta bogata w minerały i multiwitaminy jest dla Ciebie dobra. Pokarmy takie jak jagody zawierają przeciwutleniacze, które chronią komórki organizmu przed uszkodzeniem. Liściaste warzywa zawierają żelazo potrzebne do wzmocnienia paznokci, a bogate w magnez migdały pomagają wygładzić pionowe krawędzie paznokci. Wapń zawarty w nabiale pomaga w ich wzroście. Inne istotne pokarmy dla maksymalnego zdrowia paznokci to olej kokosowy, witamina D, a także olej rybny.                        

zdrowe jedzenie

ZAWSZE TRZYMAJ KRÓTKIE PAZNOKCIE 

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zakochana w długich paznokciach, trzymanie ich krótszych jest konieczne, jeśli w ogóle chcesz je wzmocnić. Dzieje się tak dlatego, że im dłuższe są, tym większe jest ryzyko złamania, pękania i rozdwajania się paznokci. To pogarsza ich siłę. Ponadto łatwiej jest zachować wygląd krótszych paznokci. 

olejek paznokcie

STARANNIE WYBIERAJ PRODUKTY DO PAZNOKCI

Aceton to agresywna substancja chemiczna, która może naprawdę uszkodzić paznokcie. Unikaj stosowania zmywaczy do paznokci zawierających aceton i zamiast tego wybierz taki, który jest delikatniejszy dla paznokci. Do naturalnych zmywaczy do paznokci zalicza się alkohol, lakier do włosów w aerozolu, plasterek cytryny, ocet z sokiem pomarańczowym i zmywacz do paznokci na bazie soi. Pozostaw na paznokciach na 10–45 sekund, a następnie delikatnie potrzyj i usuń lakier.

DAJ SWOIM PAZNOKCIOM ODPOCZĄĆ 

Pomimo tego, że lakier ładnie wygląda, czasem trzeba z niego zrezygnować, aby paznokcie mogły odetchnąć. Ciągłe używanie lakierów, nawet tych nietoksycznych, może osłabić paznokcie. Po pewnym czasie noszenia usuń za pomocą zmywacza do polerowania niezawierającego acetonu i pozostaw je bez połysku przez kilka dni. Ma to kluczowe znaczenie dla siły i ogólnego stanu paznokci. 

zdrowe dłonie

CODZIENNA HIGIENA NARZĘDZI DO ZDOBIENIA PAZNOKCI

Aby zapobiec bakteriom i infekcjom na paznokciach , musisz utrzymywać czystość swoich narzędzi do zdobienia paznokci.

 

…CIEKAWOSTKI O PAZNOKCIACH…

…Paznokcie są zbudowane z kreatyny – tego samego związku co włosy...

…Obgryzanie paznokci to zaburzanie obsesyjno-kompulsywne. Nazywane jest onychofagią…

…Paznokcie rosną ok. 3, 5 mm miesięcznie. Co ciekawe szybciej rosną latem niż zimą. W ciągu życia paznokcie rosną najszybciej między 20 a 30 rokiem…

…Piłowanie paznokci najmniej szkodliwe dla płytki jest wtedy kiedy ścieramy ją ruchami wykonywanymi w jedną stronę. W ten sposób mikroskopijne pory paznokcia nie są zadzierane i płytka nie ulega uszkodzeniu…

…Najdelikatniejsze będą szklane pilniczki. Definitywnie odradza się używania tych metalowych…

…Męskie paznokcie rosną szybciej niż kobiece…

…Skórki wokół paznokci znajdują się tam nie bez powodu - stanowią barierę ochronną przed bakteriami…

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz