BŁĘDY W PIELĘGNACJI SKÓRY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Pielęgnacja skóry to trudna sprawa. Jest tak wiele informacji i trudno stwierdzić, co jest prawdą, a co nie. Łatwo jest popełnić błąd, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz. Aby zaoszczędzić trochę czasu przygotowaliśmy listę typowych błędów w pielęgnacji skóry, których należy unikać. Zaufaj nam, Twoja skóra będzie Ci wdzięczna!

krem na twarz

Użyj odpowiedniej ilości produktu

Większość kobiet ma tendencję do nakładania na skórę zbyt dużej ilości produktu. Mniej znaczy zazwyczaj więcej, ponieważ istnieje ryzyko nadmiernego zatykania skóry i powodowania dalszych problemów. Generalnie należy nałożyć krem pod oczy w ilości przypominającej ziarnko ryżu, nałożyć go najpierw na palec serdeczny i delikatne wklepać wzdłuż kości oka. Zwykle wystarczająca jest ilość sześciokrotna groszku wszystkich innych kremów.

Nakładaj kremy w odpowiedniej kolejności

Jeśli nakładasz produkty warstwowo, oczyść skórę, a następnie nałóż najpierw krem ​​pod oczy. Następnie serum oraz wszelkie produkty nawilżające. Bądź cierpliwy i poświęć trochę czasu, aby każdy produkt zadziałał i wykorzystał swój pełny potencjał. Ochrona przeciwsłoneczna jest na końcu. Najlepiej stosować produkty na bazie minerałów, ponieważ są delikatniejsze dla skóry.

Nałóż krem ​​​​przeciwsłoneczny na czoło i linię włosów

Prostym rozwiązaniem jest staranność podczas stosowania filtra SPF. Pamiętaj, aby zawsze zakrywać czoło, linię włosów i usta, ponieważ są to miejsca, które łatwo przeoczyć, a które bez odpowiedniego zakrycia szybko odczuwają skutki uszkodzeń słonecznych. Wiele balsamów do ust zawiera obecnie filtr SPF 15 i jest dostępnych w różnych smakach.

krem z filtrem

Nadmierne złuszczanie

Złuszczanie to świetny sposób na usunięcie martwych komórek naskórka i wygładzenie skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej podatna na działanie składników pielęgnacyjnych. Jednak może również spowodować uszkodzenie, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Jeśli złuszczasz zbyt często może powodować podrażnienie, zaczerwienienie, a nawet pieczenie. Nadmierne złuszczanie powoduje powstawanie drobnych uszkodzeń skóry i uszkodzenie bariery ochronnej skóry.

Daj szansę swoim produktom zadziałać!

Średnio mija 6-12 tygodni, zanim zaczniesz widzieć zauważalną różnicę w skórze po przejściu na coś nowego. Chociaż jest to frustrujące, gdy wszyscy chcemy od razu  i wyglądać jak najlepiej, uzbrój się w cierpliwość i daj swoim produktom co najmniej 3 miesiące na zadziałanie, zanim zaczniesz robić coś nowego. Należy jednak uważać na wszelkie niepożądane reakcje pielęgnacyjne, które mogą wskazywać na alergię. Plamy na skórze, zwiększona wrażliwość i zwiększone zaczerwienienie mogą wskazywać, że Twój produkt może nie działać dla Ciebie dobrze.

  

cienie pod oczy

Spanie w makijażu

Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona i nie możesz się doczekać, aż położysz się do łóżka, zawsze powinnaś usunąć makijaż przed snem. Jeśli pójdziesz spać przed demakijażem, pory mogą się zatkać, co umożliwi gromadzenie się bakterii powodujących trądzik. Twoja skóra będzie również trudniej wchłaniać składniki pielęgnacyjne. Pamiętaj o opracowaniu wieczornej rutyny pielęgnacji skóry, która obejmuje najpierw oczyszczenie skóry z makijażu i zanieczyszczeń.

Stosowanie tej samej rutyny pielęgnacji skóry na dzień i na noc

Twoja skóra ma różne potrzeby w różnych porach dnia. Podczas porannej pielęgnacji skóry skoncentruj się na składnikach, które dodadzą skórze blasku i ochronią ją przed niekorzystnymi czynnikami występującymi w ciągu dnia, takimi jak witamina C i filtr SPF.

pielęgnacja skóry

Termin ważności produktów do pielęgnacji skóry

Produkty do pielęgnacji skóry nie bez powodu mają datę ważności. Niektóre składniki z czasem tracą moc i skuteczność, a produkty intensywnie używane mogą stać się pełne bakterii, jeśli nie będziesz ostrożny. Zwracaj uwagę na daty ważności i wymieniaj produkty, gdy osiągną limit.

Podsumowując:

Mamy nadzieję, że ta lista typowych błędów w pielęgnacji skóry była pomocna! Unikanie tych błędów wprowadzi Cię na właściwą drogę do uzyskania zdrowej, promiennej skóry. Pamiętaj tylko, aby być cierpliwym, konsekwentnym i dobrym dla swojej skóry – odwdzięczy Ci się to w naturze!

zdrowa skóra

CIEKAWOSTKI O SKÓRZE

…Najczęstsza choroba skóry to: trądzik! Okazuje się, że dolegliwość ta może dotyczyć nawet 90% populacji. Oczywiście większość tych osób zetknęła się z problemem w okresie dojrzewania…

…Kurz powstaje z… naszych włosków? Czy wiesz, że kurz znajdujący się w Twoim domu pochodzi z martwych komórek skóry? Każdy człowiek gubi ich kilkadziesiąt tysięcy na minutę ! ...

….Najlepszy lek na regenerację skóry: wcale nie chodzi o wysokiej jakości kosmetyki i maści. Najlepszym lekiem dla skóry jest… sen. To kolejny przykład na to, że warto się wysypiać. Nie tylko dla zdrowia, samopoczucia, ale i urody…

…Skóra różni się grubością: najcieńsze są powieki, podczas gdy dłonie i podeszwy stóp mają najgrubszą skórę....

…Masz dużo skóry: skóra jest największym narządem organizmu, o powierzchni około 2m². Natomiast drugim największym organem w organizmie jest wątroba…

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz