Masaż twarzy, a jego wpływ na skórę

Włączenie odpowiednich technik masażu twarzy do codziennej pielęgnacji skóry może być sekretem nie tylko poprawy blasku, ale także jędrniejszej, pozbawionej zmarszczek twarzy. Jak to? Po pierwsze, ugniatanie skóry poprawia krążenie, co zapewnia więcej komórek krwi w skórze, więcej tlenu i lepszą absorpcję produktów. Niektóre metody mogą również wygładzić zmarszczki na czole oraz zmniejszyć stres i bóle głowy, co z kolei może zminimalizować wynikające z nich zmarszczki.

szlaczki

Naturalne metody masażu liftingującego twarzy mają jedną wspólną cechę: polegają na określonych, powtarzalnych ruchach stymulujących przepływ krwi, usuwających toksyny i uwalniających napięcie. Na całym świecie istnieje wiele metod masażu stosowanych od wieków. 

Poprawa napięcia mięśniowego lepiej wspiera skórę, podnosząc i zmiękczając kontury twarzy, wygładzając linie i zmarszczki oraz poprawiając ogólny stan zdrowia skóry. Nie wspominając o uspokojeniu umysłu. Podobnie jak w przypadku masażu ciała, ćwiczeń na siłowni lub zajęć jogi, wiemy, że mięśnie i tkanka łączna wymagają wsparcia i pracy nad utrzymaniem ich zdrowia i młodości                                               
Jakie są zalety masażu twarzy?

 • To wolny od leków, nieinwazyjny sposób na przyniesienie korzyści Twojej skórze 
 • Zwiększa krążenie, umożliwiając organizmowi pompowanie większej ilości tlenu i składników odżywczych do tkanek, działając poza twarz
 • Stymuluje przepływ limfy, naturalny system obronny organizmu, pomaga zmniejszyć obrzęki i przyspieszyć ogólną detoksykację skóry
 • Nadaje natychmiastowy blask i lifting
 • Przyspiesza odnowę komórek skóry
 • Dobre dla zdrowia psychicznego i relaksu. 

Na twarzy mamy dużo napięcia i emocji, więc korzystaj z każdej okazji, aby wmasować swój produkt w masaż, wykorzystując olejek, balsam lub krem. 

Codzienny dodatkowy minutowy masaż rano obudzi krążenie krwi, poprawi kontur twarzy i doda naturalnego blasku.

Jeśli masz pięć minut wieczorem, zapewni ci to dobry sen w nocy. ⁠ Możesz oczywiście wykonać go dłuższy czas, około 10 do 20 minut raz w tygodniu, aby uzyskać prawdziwy impuls. Ważnym aspektem jest regularność wykonywania masażu.  

Najlepszy czas na wykonanie masażu twarzy zależy od Twojego stylu życia. Może to nastąpić wieczorem po zmyciu makijażu. Albo rano przed oczyszczeniem. Olejek możesz trzymać zarówno pod prysznicem, jak i przy wannie, dzięki czemu możesz masować twarz rano lub wieczorem i nie trzeba się martwić o zmycie nadmiaru oleju.

flakonik

Jaki wybrać olejek do masażu ?

 • Do bardzo suchej skóry wybierz olejek arganowy lub migdałowy.
 • Dla średnio tłustej skóry wybierz jojoba lub mieszankę oleju jojoba i rycynowego.
 • Jeśli obawiasz się używania olejku na skórze, użyj swojego ulubionego kremu nawilżającego.
 • Jeśli chcesz, aby olejek był ciepły, przed rozpoczęciem masażu twarzy trzymaj butelkę olejku w ciepłej wodzi

ZANIM ZACZNIESZ:

Po pierwsze, najlepiej unikać masażu twarzy, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, trądzik różowaty, aktywny trądzik lub zbyt długo przebywasz na słońcu. Zwiększenie przepływu krwi i tarcie na skórze nie pomoże i prawdopodobnie się pogorszy. Te rodzaje skóry wymagają łagodniejszego podejścia i bardziej masażu limfatycznego niż stymulacji. 

Masaż liftingujący i ujędrniający:

 1. Zacznij od czystej skóry. Oczyść twarz delikatnym środkiem czyszczącym lub olejkiem, spłucz letnią wodą, a następnie osusz twarz ręcznikiem.

 2. Nałóż lekką warstwę olejku do twarzy. Olejek do twarzy ułatwia przesuwanie palców po twarzy, zapobiegając ich przeciąganiu i rozciąganiu skóry. Odżywia skórę i rozjaśnia zmarszczki i bruzdy.

 3. Masuj w pobliżu kącików ust. Ujędrniający, liftingujący masaż skupia się na obszarach, w których skóra ma tendencję do opadania. Opuszkami palców wykonuj ciasne, okrężne ruchy nad zmarszczkami po obu stronach ust. Zawsze stosuj nacisk w górę, aby pomóc unieść skórę, zamiast ciągnąć ją w dół. Kontynuuj przez minutę.

 4. Masuj okolice policzka. Wykonuj okrężne ruchy przypominające korkociąg nad jabłkami policzków, aby ujędrnić i unieść ten obszar. Delikatnie naciskaj, przesuwając palce w górę do wewnętrznych kości policzkowych, a następnie do krawędzi twarzy i z powrotem. Kontynuuj przez minutę.

 5. Masuj okolice oczu. Umieść palce na łuku brwiowym, a następnie przesuń je wokół zewnętrznych kącików oczu. Delikatnie przesuwaj je pod oczami i zakończ palcami w wewnętrznych kącikach oczu. Kontynuuj wzdłuż boków nosa i wzdłuż linii brwi. Powtarzaj ruch przez minutę. Masowanie okolic oczu pomaga podnieść zwiotczałą skórę i zwalczać kurze łapki. W razie potrzeby użyj dodatkowego oleju, aby zapobiec przesuwaniu palców po delikatnej skórze wokół oczu.

 6. Masuj czoło. Jeśli twoje czoło ma poziome zmarszczki, które chcesz rozjaśnić, wolisz masować linie, a nie nimi. Ułóż dłonie obok siebie pionowo, palcami dotykając czoła. Wykonaj ruch zygzakowaty, przesuwając jedną rękę w górę, a drugą w dół, tak aby delikatnie pociągnąć skórę na czole w górę iw dół. Kontynuuj ten ruch na całym czole przez minutę.

 7. Masuj linię brwi. Pionowe linie na czubku nosa można rozjaśnić, masując je poziomo. Ułóż palce poziomo w poprzek zmarszczek. Delikatnie pocieraj w przód iw tył, aby wyciągnąć skórę z jej zwykłej pozycji.

 8. Zakończ, cofając się po każdym obszarze jeszcze raz. Delikatnie masuj ponownie każdą część twarzy, aby zakończyć masaż. Twoja skóra powinna być jędrna i młodzieńcza po zakończeniu masażu. Powtarzaj codziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki. 
Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz