Jak idealnie wyprostować włosy w domu?

Jeżeli nie opanowałaś odpowiednich technik, prostowanie włosów może być czasochłonne i trudne. Niezależnie od tego, czy próbujesz wygładzić  włosy, czy ograniczyć ich puszenie.

prostowanie

Prostowanie włosów za pomocą prostownicy

Decyzja o samodzielnym wyprostowaniu włosów w domu pozwoli Ci zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy. Ceny salonów fryzjerskich wydają się w tej chwili regularnie rosnąć. Więc posiadanie prostownicy może być bardzo przydatne.

Jakich narzędzi potrzebujesz

Aby uzyskać najlepsze rezultaty i dbać o włosy przed, w trakcie i długo po wyprostowaniu włosów, sugerujemy, abyś miała pod ręką następujące rzeczy:

1. Wysokiej jakości prostownica do włosów – wybierz taką o szerokim zakresie ustawień temperatury, która ma wysokiej jakości płytki ceramiczne i równomiernie rozprowadza ciepło. Wybierz szersze płytki do dłuższych włosów, a cieńsze do krótszych. Najlepiej wybrać szybkie nagrzewanie, aby zaoszczędzić czas podczas stylizacji.

3.  Spray chroniący przed ciepłem – ma chronić włosy przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą. Wiele dobrej jakości sprayów chroniących przed ciepłem nadaje również składniki odżywcze i nawilżenie włosom. Wiele z nich zawiera składniki, takie jak odżywczy olej arganowy, który jest bogaty w przeciwutleniacze.

4. Spinki do włosów – i to mnóstwo. Znacznie ułatwiają one oddzielenie sekcji niż tylko pozostawienie luźnych włosów. Możesz używać zwykłych klipsów, ale uważamy, że najlepsze są te same, których używa wielu fryzjerów - klipsy zawierające na jednym końcu zawias, który można łatwo odpiąć jedną ręką podczas pracy z prostownicą.

5. Grzebień o szerokich zębach – aby rozczesać dobrze włosy, zanim zaczniesz je prostować. Nawet jeśli właśnie odżywiłaś włosy, warto je przeczesać tuż przed całkowitym wyschnięciem. Ułatwia to oddzielenie sekcji. Szersze grzebienie powodują mniejsze tarcie niż drobniejsze i można ich również używać do rozprowadzania produktu na włosach.

Przygotowanie włosów

mycie włosów suszenie włosów prostowanie włosów

1. Zanim zaczniesz, musisz umyć włosy szamponem i odżywką. Nie jest to konieczne za każdym razem, ale to spowoduje, że Twoje włosy będą proste przez maksymalny czas. Jeśli jednak najpierw myjesz i pielęgnujesz włosy, upewnij się, że dokładnie wysuszyłaś włosy przed użyciem prostownicy.

2. Po dokładnym wysuszeniu włosów spryskaj sprayem chroniącym przed ciepłem.

3.
Następnie dobrze rozczesz włosy. W przypadku kręconych włosów będziesz musiała użyć do tego grzebienia o szerokich zębach. Unikaj używania szczotki do włosów, która może powodować tarcie, a tym samym puszenie się. Jeśli twoje włosy są bardzo kręcone lub splątane, zacznij od końców i stopniowo pracuj nad pasmami.

4. Zanim przystąpisz do samego prostowania, podziel włosy na dwa-trzy pasma. Poszczególne pasma zamocuj za pomocą klipsów. Każde pasmo rozczesz, a następnie użyj prostownicy. Warto podtrzymywać włosy do dołu, aby zapewnić sobie optymalny nacisk prostownicy, co przełoży się na lepszy efekt prostowania.

5. A teraz możesz cieszyć się swoimi włosami!

PAMIĘTAJ: farbowane włosy muszą być traktowane ostrożniej, nawet jeśli naturalnie masz je mocne i zdrowe. Jeśli na dowolnym etapie usłyszysz trzaski lub skwierczące włosy, natychmiast zatrzymaj się i poczekaj, aż będą całkowicie suche.
Zawsze zalecamy rozpoczęcie prostowania od najniższej temperatury, a następnie zwiększenie jej w razie potrzeby, aby zapobiec uszkodzeniu włosów. Zawsze warto korzystać z najniższego ustawienia, jaki posiada Twoja prostownica.

prostownica  lakier włosy

Dlaczego warto wybrać prostownicę?

Takie urządzenie to świetna opcja, którą możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Nie tylko prostują włosy, ale wiele z nich może również rozplątać włosy, czy też zrobić delikatne fale. Obecnie dostępne propozycje szybko osiągają temperaturę i stale ją utrzymują. Wiele z nich ma technologię jonową, co oznacza, że elektryczność statyczna jest zmniejszona, a włosy mogą wydawać się bardziej lśniące.

Ochrona przed ciepłem

Prostowanie włosów, nawet z użyciem najlepszej prostownicy, jest dla nich pewnym obciążeniem. Dlatego wato zastosować specjalne kosmetyki termoochronne. Dostępne są pianki, spraye itd., które skutecznie będą chronić Twoje włosy przed wpływem wysokiej temperatury i jednocześnie ułatwią ich stylizację. Nie rezygnuj z aplikacji kosmetyków ochronnych zwłaszcza, jeśli Twoje włosy są dość zniszczone. Samo prostowanie zacznij dopiero, kiedy kosmetyk się wchłonie. Jeśli zależy Ci na czasie, ponownie użyj suszarki.

Utrwalenie fryzury

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja fryzura utrzymała się dłużej, możesz zastosować kosmetyki utrwalające. Zastosowanie lekkiego lakieru na pewno nie zaszkodzi. Zasadniczo jednak, jeśli zastosujesz się do naszych porad, efekt prostowania i tak będzie trwały. Nawet gdy zrezygnujesz z dodatkowego utrwalenia.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz