Idealne rzęsy

Rzęsy są główną ozdobą oczu, stanowią centralny punkt twarzy i podkreślają urodę. Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet, nic więc dziwnego, że jednym z najpopularniejszych zabiegów w branży kosmetycznej jest przedłużanie rzęs. Istnieje jednak kilka sposobów, które możemy zrobić aby naturalnie zapuścić własne rzęsy. 

                   

Znajdź odpowiedni tusz do rzęs

Podejdź do wyboru tuszu do rzęs tak samo poważnie, jak do kremu nawilżającego do twarzy i szukaj tuszu, który pielęgnuje i nie ma formuły wododpornej. Zmieniaj tusz do rzęs co 3-6 miesięcy.

Przeczesz swoje rzęsy

To coś, o czym nie myślimy zbyt wiele, ale prosta czynność szczotkowania rzęs może mieć wpływ zarówno na ich zdrowie, jak i wygląd. Szczotkowanie pomaga utrzymać je mocne i zapobiega łamaniu, delikatnie rozprowadzając naturalne olejki odżywcze na rzęsach i rozbijając wszelkie grudki.

                         

Olejek rycynowy

Chociaż olej rycynowy był zarówno chwalony, jak i krytykowany za swoją skuteczność, jedno jest pewne: pomaga nawilżyć rzęsy, czyniąc je grubszymi i pełniejszymi. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najczęściej spotykanych składników w popularnych odżywkach do rzęs. Jednocześnie olejek rycynowy jest na tyle wszechstronny, że można go stosować we wszelkich rytuałach pielęgnacyjnych – od masażu po aromaterapię, na porost włosów i zmiękczanie skóry. 

Porzuć zalotkę 

Przestań jej używać. Zalotki osłabiają rzęsy i mogą powodować ich łamanie. Pomyśl też o robieniu sobie od czasu do czasu przerw w makijażu i zmieniaj tusz do rzęs co 3-6 miesięcy.

                         

Zawsze usuwaj makijaż

To absolutnie klucz do utrzymania zdrowych rzęs. Znajdź delikatny płyn do demakijażu lub piankę przeznaczoną do mycia rzęs o prawidłowym pH 6-7, która usunie nawet uporczywy wodoodporny tusz do rzęs.

Pianka do mycia nie podrażni oczu i odżywi rzęsy witaminami. Jest również niesamowicie skuteczna i pomoże Ci mieć pewność, że pozbyłaś się całego makijażu.

Zmywaj rzęsy delikatnie i powoli. Uważaj aby ich nie szorować. Makijaż, który pozostaje na noc, zwiększa ryzyko sklejania się i może powodować wypadanie rzęs, więc poświęć kilka dodatkowych minut i oszczędzaj rzęsy, usuwając makijaż każdej nocy !

                         

Wybierz odpowiednią dietę

Możesz również pomóc swoim rzęsom rosnąć, poprawiając swoją dietę. Suplementy takie jak krzemionka czy biotyna, wspomagają wzrost włosów, a także wpływają na skórę i paznokcie. Pokarmy bogate w białko, takie jak jajka i proso, a także pokarmy zawierające witaminy A, C i E są również bardzo pomocne.

Czy wiesz, że...

... Budowa i ułożenie Twoich naturalnych rzęs nie jest regularna – są krótsze po bokach i dłuższe w okolicach środka...

...Żywotność pojedynczej rzęsy waha się od 60 do 200 dni, przy czym większość z nich wypada w ciągu około 140 dni...

...Naturalne rzęsy zawsze rosną do ograniczonej długości, ale u każdej osoby jest inna...

... Na szybkość wzrostu wpływa również wiek człowieka. Wraz z wiekiem stracisz więcej rzęs, a ich odrastanie zajmie więcej czasu. W sumie rzęsa po wypadnięciu potrzebuje około 12 tygodni, aby odrosnąć...

... Liczba rzęs na każdej powiece waha się w szerokim zakresie, ponieważ górna powieka zwykle zawiera około 70 do 150 pojedynczych włosów, podczas gdy dolna powieka może mieć od 30 do 100 włosów...

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz