Włosy farbowane - ochrona i pielęgnacja

Niezależnie od tego, czy wybierzesz subtelny balejaż, czy proste pasemka, ważne jest, aby wiedzieć, jak pielęgnować i chronić farbowane włosy. Co więcej, salony są drogie i prawdopodobnie wydałeś sporo pieniędzy, aby osiągnąć zamierzony kolor włosów.

Przy odrobinie dodatkowej troski i uwagi Twoje farbowane włosy pozostaną zdrowe i lśniące przez znacznie dłużej.

farbowane włosy

Utrzymuj nawilżone włosy

Dbaj o maksymalne nawilżenie włosów, ponieważ po farbowaniu  stają się one suche i łamliwe.
Głębokie nawilżenie pomaga włosom zachować wilgoć, nadając im miękkości i blasku. Dobrym pomysłem jest również olejowanie włosów na gorąco co najmniej trzy dni przed koloryzacją. Zabiegi gorącymi olejkami nie tylko odżywiają włosy, ale także chronią je przed wysychaniem.

Poczekaj przed myciem szamponem

Po farbowaniu włosów odczekaj co najmniej 72 godziny przed umyciem włosów. Amoniak obecny w farbie otwiera łuski włosów, dzięki czemu kolor może wniknąć w łodygę włosa.

Jeśli użyjesz szamponu zaraz po farbowaniu włosów, istnieje ryzyko, że kolor włosów wyblaknie i natychmiastowo zmatowieje. Pamietaj aby wybrać szampon bez siarczanów

Sodium Laureth Sulfate to jeden z najpowszechniejszych składników szamponów. Używanie siarczanów na włosach farbowanych jest złym pomysłem, ponieważ może to pozbawić włosy zarówno koloru, jak i wilgoci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kolor włosów utrzyma się na dłużej, wybierz formułę bezsiarczanową, specjalnie do włosów farbowanych. Dobrą alternatywą są również organiczne szampony na bazie naturalnych składników, które są delikatne dla włosów.

Sprawdź temperaturę wody

Gorący prysznic może wydawać się cudowny, ale najlepiej unikać mycia włosów gorącą wodą. To pozbawia włosy naturalnych olejków i powoduje blaknięcie koloru. Podczas mycia włosów zaleca się dostosowanie temperatury wody do letniej lub zimnej.

Unikaj mycia włosów każdego dnia

Najskuteczniejszym sposobem ochrony włosów farbowanych jest unikanie ich codziennego mycia. Codzienne mycie szamponem zmywa kolor z włosów, pozostawiając je suche i matowe. Ogranicz mycie włosów do maksymalnie dwóch do trzech dni w tygodniu. Jeśli trudno Ci odrzucić nawyk mycia szamponem, przejdź od razu do etapu odżywiania.

Chroń włosy przed gorącem

Włosy farbowane są bardziej podatne na uszkodzenia i wrażliwe na ciepło. Jeśli chcesz, aby kolor włosów wyglądał świeżo, ważne jest, aby zmniejszyć ekspozycję na ciepło z suszarek, prostownic i lokówek. Jeśli absolutnie potrzebujesz narzędzi do stylizacji, zainwestuj w dobry spray chroniący włosy przed ciepłem, aby zminimalizować szkodliwy wpływ ciepła na włosy.

Używaj maski do włosów

Niezależnie od tego, czy farbujesz włosy, czy pozostawiłaś je w naturalnym stanie, maska do włosów jest bardzo dorym rozwiązaniem. Działa ona jak odżywka o dużej mocy, która może znacznie poprawić stan Twoich włosów. Możesz kupić jedną ze sklepu lub zrobić własną maskę w domu, używając naturalnych składników, takich jak aloes i olej kokosowy.

Chroń swoje włosy podczas pływania

Woda w basenach zawiera chlor, który chroni ją przed bakteriami. Ważne jest, aby chronić włosy przed zanurzeniem się w basenie, nakładając odżywkę przed pływaniem, natłuszczając włosy lub zakładając czepek kąpielowy.

Kiedy skończysz pływać, dokładnie spłucz włosy czystą wodą. Aby uzyskać dodatkowe odżywienie, po spłukaniu nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania.

Czy mogę olejować włosy po farbowaniu?

Tak! Olej kokosowy może przynieść korzyści wszystkim typom włosów- zwłaszcza suchym, zniszczonym i farbowanym.

Substancje chemiczne obecne w farbie do włosów mogą powodować wysuszenie i szorstkość włosów, ale olej kokosowy przeciwdziała tym efektom. Odżywia i nawilża włosy, stymuluje ich wzrost, naprawia uszkodzenia i nie powoduje blaknięcia koloru.

Wystarczy nałożyć kilka kropli oleju kokosowego na włosy, pozostawić na noc i zmyć rano. Twoje farbowane włosy z pewnością Ci za to podziękują.

Podsumowując, czego unikać przy farbowanych włosach:

  1. Unikaj używania szamponów zawierających siarczany. Siarczany mogą być zbyt mocne i pozbawić włosy farbowane koloru.
  2. Unikaj używania zbyt dużej ilości ciepła. Narzędzia do stylizacji, takie jak suszarki, lokówki i prostownice, powodują długotrwałe uszkodzenia włosów.
  3. Unikaj używania gorącej wody do mycia włosów farbowanych.
  4. Unikaj zbyt częstego mycia szamponem.
Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz