6 obowiązkowych fryzur na upalne lato

Chociaż uwielbiamy wyzwania, jakimi są skomplikowane upięcia, latem zależy nam na komforcie. W końcu mniej czasu spędzonego na stylizacji włosów oznacza więcej czasu na plaży. Idealne upięcie na upalne dni różnią się nieco od innych, na które stawiamy podczas chłodniejszych miesięcy. Zależy nam bowiem nie tylko na wyglądzie, ale również na wygodzie. Podpowiadamy, jak je wykonać. Oto ładne i proste fryzury na lato.

1. Idealny kucyk

 

Idealny letni kucyk to stylizacja bez wysiłku, która pasuje do wszystkich rodzajów włosów. To najlepsza fryzura na upalny, letni dzień. Wystarczy podzielić włosy na dwie części, od czoła do wysokości uszu i od uszu do karku. Następnie z pierwszej części włosów robimy kucyk na czubku głowy, a tuż pod nim kolejny. W ostatnim etapie łączymy oba kucyki gumką do włosów.

2. Wysoki kok

 

Szybka i łatwa fryzura, którą możesz zrobić na lato, to kok u góry . Tylko jeden szybki krok, kilka szpilek i voila. Wysoki kok najłatwiej upiąć na włosach, które były myte przynajmniej dzień wcześniej, ponieważ nie wyślizgują się tak z upięcia.

Krok 1.: Zwiąż włosy w wysoki kucyk.
Krok 2.: Podziel włosy na pasma i podtapiruj lekko każde z nich.
Krok 3.: Ruchem okrężnym owiń włosy wokół gumki.
Krok 4.: Wypadające pasma dokręcaj oddzielnie.
Krok 5.: Przypnij wsuwkami

3. Korona z warkocza  

 

Jeśli masz długie włosy, możesz podzielić je na dwie części, zapleść warkocz, a następnie owinąć warkocz wokół głowy za pomocą szpilek, aby utrzymać je na miejscu. Osoby z krótszymi włosami muszą wykazać się kreatywnością. Ponieważ nie masz długości do owinięcia, możesz zdecydować się na holenderski warkocz z każdej strony od czubka głowy. Rozłóż włosy na środku i zapleć holenderski warkocz z każdej strony, wykańczając je gumką. Po założeniu warkoczy możesz wsunąć końce każdego warkocza w drugi.

4. Warkocz francuski

Warkocz w podstawowym splocie to jedna z najprostszych do wykonania fryzur, która może świetnie wyglądać na co dzień oraz w upalne lato.

5. Messy bun

To fryzura, która doskonale wpisuje się w letni klimat. Jest przeciwieństwem nudnego, babcinego koczka, sztywno i ściśle zwiniętego na głowie. Prosty koczek sprawia wrażenie na szybko złapanych włosów, lekko i niedbale oplecionych gumką, z którego wyślizgują się cienkie kosmyki.

6. Bąbelkowy warkocz

Wykonujemy tak samo jak zwykły kucyk, z tą różnicą, że włosy związujemy w kilku miejscach, używając do tego większej ilości gumek. Romantyczny efekt osiągniesz przewiązując pasma cienkimi apaszkami, a jeśli lubisz styl boho, możesz delikatnie rozluźnić włosy pomiędzy gumkami. Bąbelkowe warkocze można nosić nieco niżej, na boku, albo jako element dopełniający fryzurę z rozpuszczonych włosów.

Jak przetrwać upały – kilka praktycznych porad

Na koniec kilka praktycznych porad, jak przetrwać upały, gdy całego dnia nie możesz spędzić nad basenem, taplając się w przyjemnie chłodnej wodzie.

Jedno już wiesz – zwiąż włosy. To naprawdę działa. Pamiętaj tylko, żeby wiązać je w taki sposób, żeby ich nie niszczyć. Możesz też zapleść włosy, ale pamiętaj, żeby warkocz był w miarę luźny. Zaplecione włosy nie będą się przyklejać do spoconej skóry, a Tobie zapewni to nieco większy komfort.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz