10 wskazówek jak pozbyć się elektryzowania włosów

Włosy elektryzują się wtedy, gdy posiadają za dużo jonów dodatnich, które również pojawiają się na swetrach, krzesłach czy fotelach. Ładunki o tym samym znaku odpychają się i wtedy zachodzi proces elektryzowania się włosów. Co robić, aby włosy przestały się elektryzować? Poznaj domowe sposoby, które bardzo łatwo wprowadzić w życie.

                   

1. Użyj metalowego grzebienia.
Te grzebienie przewodzą prąd, co pomaga usuwać cząsteczki elektryczne we włosach i na grzebieniu. Plastikowe grzebienie nie mogą zwiększyć elektryczności, ponieważ nie przewodzą prądu.

2. Silnie nawilżająca odżywka
Suche włosy są bardziej podatne na elektryzowanie się. Poszukaj odżywek zawierających oleje lub masła, które pomagają zatrzymać wilgoć.
Wystarczy nałożyć niewielką ilość na końcówki włosów, a następnie wygładzić. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać kremu nawilżającego u nasady włosów, ponieważ może to przetłuszczać włosy

3. Myj włosy rzadziej
Wiele osób uważa, że ​​lepiej jest myć włosy codziennie. Pamiętaj jednak, że im częściej myjesz włosy, tym więcej naturalnych olejków jest z nich usuwanych, co może powodować wysuszanie i łamanie. Nie należy więc myć włosów codziennie, lepiej myć włosy co dwa dni zamiast co drugi dzień. To prosty, ale skuteczny sposób na zmniejszenie elektryczności we włosach. 

                           

4. Używaj maski do włosów
Używanie maski do włosów z kokosa lub maski z awokado raz w tygodniu może utrzymać nawilżenie włosów.

5. Nie używaj ręczników do włosów
Oto kolejna wskazówka, jak zmniejszyć elektryzowanie się włosów. Ktoś może uznać to za dziwne, ale używanie ręcznika do suszenia włosów może wyrywać kosmyki, powodować ich puszenie się i łamanie. Zamiast używać ręcznika, po każdym myciu należy zakładać bawełnianą koszulkę, aby zredukować elektryzowanie się włosów. 

6. W nakryciach głowy wybieraj naturalne włókna
Wybierz czapki, opaski i szaliki wykonane z bawełny, jedwabiu lub wełny. Nie utrzymują ładunku elektrycznego, tak jak włókna syntetyczne. Staraj się unikać nylonu i poliestru, które bardziej generują elektryzowanie się włosów.

               

7. Używaj suszarki do włosów z jonizacją
W przeciwieństwie do tradycyjnych suszarek, suszarki jonowe emitują jony ujemne. Ponieważ jony wody są naładowane dodatnio, jony ujemne skutecznie pomagają oddzielić cząsteczki wody od pasm włosów. Ten proces nie tylko pomaga szybciej wysuszyć włosy, ale także suszarki jonowe zużywają mniej ciepła, zmniejszając uszkodzenia cieplne i tworząc wykończenie bez puszenia się. 

8. Zimny podmuch powietrza
Na koniec suszenia włosów, warto przełączyć suszarkę na zimne powietrze. Niektóre suszarki, te bardziej profesjonalne, mają przycisk zimnego powietrza. Zimny podmuch skutecznie domyka łuski włosów, dzięki czemu pasma są gładkie, miękkie i lejące się.

9. Grzebień z lakierem do włosów
Aby ujarzmić puszenie, spryskaj metalowy grzebień lakierem do włosów i przeczesz włosy od nasady aż po końce. Podczas gdy lakier do włosów ujarzmia niesforne kosmyki, nie pozostawiając włosów szorstkich, metalowy grzebień działa magicznie na elektryzowanie się. 

               

10. Odżywka bez spłukiwania
Odżywka bez spłukiwania pomoże nawilżyć pasemka i ochronić je przed zmiennymi temperaturami i warunkami atmosferycznymi bez ich obciążenia. Wystarczy rozpylić produkt na pasmach i przeczesać, aby równomiernie rozprowadzić produkt. 

Wypróbuj powyższe sposoby i znajdź swój złoty środek na elektryzujące się włosy.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz