21.06.2020 włosy, odżywki, szampony

Ta fryzura działa lepiej niż bronzer. Pixie cut wymodeluje twarz i jest idealna na upały

Krótkie fryzury są na topie od kilku sezonów - takie włosy są łatwe w utrzymaniu i bardzo wygodne, szczególnie w kontekście ostatnich upałów. Jeśli myślisz o skróceniu kosmyków, ale obawiasz się efektu - wybierz jeden z wariantów pixie cut. Wbrew pozorom to strzyżenie potrafi pięknie wymodelować twarz i dodać „pazur”, nie odbierając przy tym ani grama kobiecości właścicielce. Zobacz sama!

pixie cut

Modne fryzury na lato: pixie cut

Od fryzury na lato wymagamy tego, aby była lekka, łatwa w stylizacji i rzecz jasna podkreślała walory naszej urody. Wszystkie trzy cechy ma pixie cut, czyli krótkie, „chłopięce” cięcie, które jest z nami już od kilku sezonów. Pixie cut ma wiele wariantów: od bardzo krótkiego, po taki, który przy kilku dodatkowych centymetrach byłby już słynnym bobem.

Modne fryzury na lato: komu pasuje pixie cut?

Pixie cut doskonale podkreśla kości twarzy. Odpowiednio dobrany, może zarówno wysmuklić twarz, jak i podkreślić kości policzkowe. Tu pierwsze skrzypce gra grzywka. Pixie cut eksponuje też zgrabną szyję. Doświadczony fryzjer kilkoma ruchami nożyczek (i maszynki) sprawi, że ta zyska optycznie kilka centymetrów. Czy ta fryzura ma jakieś minusy? Owszem, jeśli zdecydujemy się na wariant z dłuższymi kosmykami, może wymagać odrobinę więcej czasu przed lustrem i zaprzyjaźnienia się z pastą, lub żelem do stylizacji włosów. 

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz