Techniki zmiękczania brody

Popularnym problemem wśród wielu jest to, że brody mogą stać się suche i szorstkie, na szczęście są dostępne produkty, które pomagają temu zapobiec. Istnieje wiele sposobów na zmiękczenie i pielęgnację brody. Będzie to wymagać czasu i cierpliwości, ale kiedy skończysz, wyniki będą tego warte.

Jeśli szukasz sposobów na zmiękczenie brody, trafiłeś we właściwe miejsce.

UMYJ BRODĘ

Mycie brody jest pierwszym krokiem do miękkiej brody. Używając dobrego szamponu do brody i spędzając trochę więcej czasu na jej czyszczeniu, zmiękczy, głęboko oczyści i nawilży włosy na twarzy.

Zalecamy mycie brody 2-3 razy w tygodniu. Oprócz tego ważne jest, aby nie przegapić tego kroku w swojej rutynie.

ODŻYWIAJ BRODĘ

Odżywka do brody ostatecznie nada twojej brodzie gładszą konsystencję, zmniejszy łupież brody i ogólnie pomoże ją zmiękczyć.  Zmniejszy również wszelkie podrażnienia i zapewni brodzie nawilżenie, którego jej brakuje.

Zalecamy kondycjonowanie brody 2-3 razy w tygodniu, tradycyjnie po umyciu brody.

OLEJEK DO BRODY

W każdej zalecanej rutynie pielęgnacji brody zaleca się stosowanie olejku do brody. Nie tylko pomoże utrzymać gładką brodę, ale też i łatwiejszą do opanowania, dodatkowo pomoże nawilżyć skórę pod brodą, aby zmniejszyć swędzenie i możliwe stany zapalne. Dobre olejki do brody mogą również pomóc poprawić cerę, przywracając równowagę w produkcji olejków w skórze. 

CZESZ BRODĘ

Jedną z najbardziej pomijanych części utrzymania miękkiej brody jest szczotka. Aby umożliwić pracę powyższych produktów, zdecydowanie zaleca się szczotkowanie brody, aby wszystko było równomiernie rozłożone na całym zaroście.

Jeśli używasz szczotki, upewnij się, że jest to szczotka z włosia dzika, która najlepiej rozprowadza oleje i utrzymuje włosy miękkie. Grzebień powinien mieć szeroko rozłożone zęby w celu zminimalizowania uszkodzenia brody.

Upewnij się, że szczotkujesz lub czeszesz włosy co najmniej raz dziennie. Zachowanie spójności pomoże twoim włosom rosnąć bardziej uporządkowanie i w tym samym kierunku.

RZADZIEJ PRZYCINAJ

Każdy z nas chce, aby jego broda prezentowała się doskonale każdego dnia. Dlatego wielu brodaczy bardzo często odwiedza swoich barberów. Niestety, zbyt częste podcinanie brody sprawia, że końcówki włosów zarostu stają się ostre.

Skutkuje to nie tylko większym prawdopodobieństwem ich rozdwojenia i wysuszenia brody, ale również tym, że broda staje się znacznie twardsza i mniej przyjemna w dotyku. Jeśli podcinasz brodę nożyczkami lub trymerem w domu – rób to maksymalnie raz w tygodniu, w międzyczasie skupiając się na stylizacji i porządnym wyczesaniu brody dla utrzymania pożądanego efektu.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz