JAK STOSOWAĆ SERUM DO TWARZY

Serum to lekki, szybko wchłaniający się produkt do pielęgnacji skóry, który zawiera wysokie stężenie składników aktywnych. Zbudowane jest z mniejszych cząsteczek, co pozwala im skuteczniej dostarczać składniki aktywne, wnikając głębiej w skórę.

Dzięki temu są szczególnie skuteczne w zwalczaniu określonych problemów związanych z pielęgnacją skóry, takich jak drobne linie i zmarszczki, ciemne plamy, rozszerzone pory i nierówny koloryt skóry. Ze względu na wysokie stężenie składników aktywnych, serum jest zazwyczaj najskuteczniejszym i najszybciej działającym dostępnym produktem do pielęgnacji skóry, który zapewnia szybkie i imponujące rezultaty.

                              serum

ZALETY STOSOWANIA SERUM: 

1. Napina skórę, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu i wiotczeniu.

2. Serum można stosować do rozjaśniania skóry. Twoja skóra ma tendencję do utraty blasku wraz z wiekiem. Serum pomoże w detoksykacji i odmłodzeniu zmęczonej skóry.

3. Zmniejsza ciemne plamy, pigmentację i przebarwienia w kolorycie skóry. Ponieważ nasza skóra jest stale narażona na promienie UVA, które przyspieszają starzenie, oraz promienie UVB, które powodują poparzenia skóry, musimy zapewnić jej ochronę. Używając serum, możesz zmniejszyć widoczność tych ciemnych plam.

4. Serum pomaga redukować oznaki zmęczenia. Brak wystarczającej ilości snu może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać na matową i pozbawioną życia. Stosowanie serum może pomóc w naprawie matowej skóry, pozostawiając skórę jasną i promienną.

5. Może nawilżać skórę dzięki swoim właściwościom nawilżającym. Zatrzymuje wilgoć w porach i zapewnia zdrowszy wygląd skóry.

6. Stosowanie odpowiedniego serum może pomóc w pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku. Może pomóc wchłaniać olej, zmatowić skórę i leczyć wypryski trądzikowe. Serum do cery trądzikowej jest na ogół bogate w kwas salicylowy lub glikolowy, stosowane w leczeniu wyprysków.

                                   serum2

JAK WYGLĄDA SERUM?

Prawdziwe serum na bazie wody są prawie nieważkie, więc nie pozostawiają śladów, tak jak zrobiłby to olejek lub krem ​​nawilżający. Wiele serum jest tak lekkich, że można odnieść wrażenie, że nakłada się na nie wodę. Istnieje również nieco cięższe serum o żelowej konsystencji.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY SERUM A KREMEM NAWILŻAJĄCYM?

Chociaż serum może zawierać składniki nawilżające, nie zastępuje tradycyjnego środka nawilżającego. Podczas gdy serum wchłania się głęboko w warstwy skóry, balsamy i kremy mają na celu stworzenie bariery na powierzchni skóry, która zatrzymuje wilgoć i chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i zanieczyszczeniami.                     

CZY POTRZEBUJĘ ZARÓWNO KREMU NAWILŻAJĄCEGO, JAK I SERUM?

To, czy będziesz potrzebować zarówno serum, jak i kremu nawilżającego, zależy od rodzaju skóry. W przypadku skóry normalnej i tłustej wystarczy serum. Jeśli masz suchą skórę, prawdopodobnie będziesz chciała używać serum pod krem ​​nawilżający.

                                   serum pod oczy

JAK UŻYWAĆ SERUM?

Serum należy nakładać po oczyszczeniu i stonizowaniu, a przed nałożeniem kremu nawilżającego. Oto wskazówka, dzięki której serum będzie jeszcze skuteczniejsze. Nawilżona skóra jest bardziej przepuszczalna niż skóra sucha, więc serum nałóż zaraz po użyciu toniku, a uzyskasz jeszcze lepsze efekty. Aplikując serum, pamiętaj, że odrobina ma duże znaczenie. Więcej nie znaczy lepiej, ponieważ serum jest bardzo skoncentrowane, więc jeśli użyjesz go w zbyt dużej ilości, po prostu zmarnujesz produkt. Jeśli nakładasz kilka serum, zacznij od tego, które ma najcieńszą konsystencję, i przejdź do najgęstszej.

CZY SERUM JEST DROŻSZE?

Serum jest zwykle droższe w przeliczeniu na uncję niż inne produkty do pielęgnacji skóry, jednak wynika to z wyższego stężenia składników aktywnych. Pamiętaj, że trochę to długa droga, więc butelka o pojemności jednej uncji może wystarczyć na miesiące, w zależności od tego, ile razy używasz jej dziennie. Ponieważ serum ma mocną moc i zapewnia szybkie i skuteczne rezultaty, jest tego warte.

JAK PRZECHOWYWAĆ SERUM?

Serum należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu i zazwyczaj należy je zużyć w ciągu 6 do 12 miesięcy od otwarcia.

                                      serum na twarz

RODZAJE SERUM DO TWARZY: 

1. Serum przeciwstarzeniowe- korzystnie wpływa na każdy rodzaj skóry, nie tylko na cerę dojrzałą. Możesz z nich korzystać już w wieku 20 lat. Mogą pomóc spowolnić proces starzenia, a dzięki odpowiednim składnikom mogą zwalczać drobne linie i zmarszczki.

2. Serum przeciwutleniające- może być stosowany przez wszystkie rodzaje skóry i ogólnie zawiera składniki takie jak witamina A, C i E, resweratrol, niacynamid, melatonina i kwas L-askorbinowy. Pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami i niestabilnymi cząsteczkami, które mogą codziennie uszkadzać komórki skóry.

3. Serum nawilżające- jeste niezbędne dla osób z suchą skórą, aby nawilżyć warstwy wewnątrz. Może być również stosowany przez osoby z cerą tłustą lub trądzikową. Tłusta skóra często potrzebuje głębokiego nawilżenia, aby regulować produkcję naturalnych olejków zwanych sebum. Składniki, których należy szukać, muszą obejmować kwas hialuronowy i peptydy. 

4. Serum rozjaśniające, przeciwpigmentacyjne i korygujące kolor- aby wyrównać koloryt skóry, należy stosować serum bogate w kwas fitynowy, witaminę C, arbutynę, kwas kojowy, kwas azelainowy, kwas L-askorbinowy i kwas glikolowy. W naturalny sposób zmniejszą przebarwienia, rozjaśnią ciemne plamy i zmniejszą przebarwienia

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz