24.11.2020 keratyna, prostowanie, włosy, SLS,

Keratynowe prostowanie włosów

Keratyna do włosów zdobyła ostatnio ogromną popularność. Gabinety fryzjerskie oferują coraz więcej zabiegów pielęgnacyjnych, które skutecznie regenerują włosy i poprawiając ich kondycję. 
Jednym z takich zabiegów jest keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg przynoszący podwójne korzyści. Z jednej strony pozwala na trwałe prostowanie włosów, z drugiej zaś uzupełnia keratynę we włosie i je regeneruje.

Zabieg keratynowy - jak wygląda?

Keratynowe prostowanie nie jest skomplikowanym zabiegiem. Polega ono na wprasowaniu keratyny we włosy przy pomocy specjalnej prostownicy do włosów. Na skutek wysokiej temperatury (maksymalnie do 230 stopni), keratyna zostaje wprasowana we włosa, wypełniając tym samym ubytki.

Keratynę trzyma się na włosach przez około pół godziny, po czym suszy się włosy do całkowitego wyschnięcia preparatu.

Prostowanie keratynowe - efekty

Keratynowe prostowanie włosów to przede wszystkim efekt wizualny. Włosy stają się wyjątkowo proste i gładkie. Pięknie się lśnią i są łatwiejsze do rozczesywania. Co więcej, dzięki rekonstrukcji włosów, keratynowe prostowanie sprawia, że włosy są bardziej podatne na stylizację, będąc jednocześnie silniejsze i mniej łamliwe.

Na zabieg keratynowego prostowania włosów decydują się także kobiety, które uskarżają się na puszenie się włosów, zwłaszcza na skutek wilgoci. Keratyna na włosy polecana jest także w przypadku włosów suchych oraz wystawianych na częste zabiegi fryzjerskie oraz stylizacje.

Przez jaki okres utrzymuje się keratyna?

Keratyna utrzymuje się na włosach od trzech do sześciu miesięcy, jeśli cały zabieg jest poprawnie wykonany. Trzeba dobrać odpowiedni rodzaj keratyny do typu włosów, dobrze ją nałożyć, tak aby cała keratyna się wchłonęła, a potem zamknąć łuski włosa przez suszenia i w końcu dobranie odpowiedniej temperatury prostownicy.

Czy można farbować i obcinać włosy przed lub po keratynie?

Po nałożeniu keratyny powinno się podciąć zniszczone końcówki, aby włosy się lepiej układały i by wyglądały zdrowo. Z farbowaniem włosów należy odczekać dwa tygodnie. Dzięki temu zwiększymy stopień wchłanialności keratyny (im więcej się wchłonie tym lepszy jest efekt) oraz sprawimy, że keratyna utrzyma się na włosach dłużej.

Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji włosów po keratynie?

Po keratynowym prostowaniu powinniśmy używać kosmetyków, które przedłużą jej efekt. Oczywiście można sięgnąć po preparaty od producenta lub poszukać samemu na własną rękę dobrym składem. Oczywiście unikajcie w składzie SLS, SLES, soli, ziół, a najlepiej jak w składzie będzie keratyna i proteiny.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz