Włosy kręcone

Jeśli masz włosy kręcone, już wiesz, że dbanie o nie może zająć trochę czasu. W przeciwieństwie do włosów prostych i falowanych, włosy kręcone często wiążą się między innymi ze zwiększonym prawdopodobieństwem złamania, puszenia się i wysuszenia. Pewnie napotkałeś już co najmniej jeden lub dwa z tych problemów w swoim dążeniu do sprężystych, niepuszących się loków.

Myj rzadziej włosy

Chociaż to, jak często myjesz włosy, zależy wyłącznie od Ciebie oraz od wielu innych czynników takich jak nawilżenie skóry głowy oraz wydzielania sebum. Zaleca się, aby przy włosach kręconych ograniczać mycie do minimum. Innymi słowy, powinieneś powstrzymywać się od codziennego mycia włosów. Włosy kręcone potrzebują naturalnych olejków aby zachować zdrowie, a zbyt częste mycie szamponem może prowadzić do wysychania, powodując uszkodzenia oraz pęknięcia. Tak więc najlepiej myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu.

Nie pomijaj odżywki

Tekstura włosów kręconych jest zazwyczaj sucha i matowa, dlatego ważne jest aby te delikatne pasma były dobrze nawilżone. Więc nie rezygnuj z odżywki. Nawilżająca odżywka, która została specjalnie opracowana do włosów kręconych, pomoże zapewnić zdrową dawkę nawilżenia, odżywienia i ochrony, której włosy nie są w stanie uzyskać samym szamponem. Tylko pamiętaj, aby szukać składników zdrowych dla włosów, takich jak olej kokosowy, masło shea, olej z awokado i aloes.

Jeśli twoje loki są płaskie, spróbuj spłukać włosy do góry nogami. Płukanie włosów odchyloną głową może spłaszczyć loki, powodując utratę ich objętości.

Nie czekaj długo na nałożenie produktów do stylizacji

Jeśli chodzi o włosy kręcone, im szybciej ułożysz loki, tym lepiej, dlatego zaleca się nakładanie produktów do stylizacji, gdy włosy są jeszcze bardzo wilgotne i zanim zaczną się puszyć. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, może uszkodzić łuski włosów, powodując, że loki staną się kędzierzawe i nieokreślone. Podczas nakładania produktów pamiętaj, aby również je rozprowadzać zamkniętymi dłońmi, uważając, aby nie przeczesywać delikatnych loków, ponieważ może to również powodować puszenie się i uszkodzenia .

Susz włosy w odpowiedni sposób

Suszenie włosów na powietrzu, kiedy tylko jest to możliwe to najlepszy wybór dla osób z kręconymi włosami. Jeśli zamierzasz wysuszyć włosy suszarką, dodaj nasadkę z dyfuzorem, aby ograniczyć ilość bezpośredniego ciepła i silnego powietrza uderzającego w twoje pasma. Używając dyfuzora, będziesz w stanie zapobiec nadmiernemu podrzucaniu włosów podczas suszenia, co z kolei spowoduje mniejsze tarcie, a tym samym mniejsze puszenia się włosów.

Używaj odżywkę bez spłukiwania

Nie wystarczy tylko odżywić włosy pod prysznicem. Włosy kręcone wymagają długotrwałego nawilżenia i ochrony, dlatego zdecydowanie zalecamy zainwestowanie w lekką odżywkę bez spłukiwania. Oprócz zapewniania włosom dużej dawki długotrwałego nawilżenia i odżywienia, tworzy również barierę ochronną wokół pasm, która pomaga blokować te rzeczy, które mogą uszkodzić loki, takie jak puszenie się, łamanie i uszkodzenia UV.

Nie używaj produktów z siarczanami

Chociaż zawsze staramy się trzymać z daleka od produktów zawierających siarczany, jest to szczególnie ważne, gdy masz do czynienia z kręconymi włosami. Siarczany usuwają i odwadniają pasemka, powodując, że stają się kruche i puszące. Jeśli chodzi o teksturowane włosy, chcesz poszukać produktów na bazie wilgoci, które delikatnie odżywiają pasemka, nie pozbawiając ich naturalnych olejków.

Chroń włosy w czasie snu

Może się to wydawać trochę wymagające, ale ochrona włosów podczas snu jest kluczowym krokiem w pielęgnacji kręconych włosów. Bez względu na to, jak drogie mogą być twoje prześcieradła, ich bawełniana tkanina jest nadal zbyt szorstka dla twoich delikatnych pasm. Bawełna wchłania również naturalne olejki włosów podczas snu, pozbawiając je wilgoci. Aby temu zaradzić, spróbuj owinąć włosy jedwabnym szalikiem lub spać na jedwabnej poszewce na poduszkę, co pomoże zachować układ loków i zmniejszyć tarcie, na które są narażone przez całą noc. Rano twoje loki będą gładkie, lśniące i pełne życia!

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz