PIELĘGNACJA WŁOSÓW ROZJAŚNIONYCH

Choć blond włosy są popularne, nie jest tajemnicą, że pielęgnacja ich wcale nie jest łatwa. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy sześć najlepszych porad dotyczących domowej pielęgnacji włosów blond.

zdrowe włosy

Platyna, miód, masło, popiół i brąz to kilka słów wymienianych w wielu salonach na określenie pożądanego przez klientkę typu blondu. Blond jest bardzo poszukiwanym kolorem włosów i chociaż jest genetycznie rzadki, to dobry fryzjer może przekształcić kosmyki, nadając im jaśniejszy wygląd.

Sekret zdrowych blond włosów, bez poświęcania im zbyt wiele czasu, zaczyna się od odpowiedniej koloryzacji w salonie. Gdy usługa koloryzacji w salonie zapewni Ci wymarzony blond zachęcamy do ochrony włosów za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji domowej. Wiele blondynek wie, że produkty takie jak spray chroniący przed wysoką temperaturą i szampon rozjaśniający są niezbędne do utrzymania zdrowych włosów i zachowania ich tonu. Istnieje również kilka innych kroków, które możesz zastosować, aby skutecznie utrzymać kolor włosów.

1. UŻYWAJ FIOLETOWEGO SZAMPONU DO WŁOSÓW BLOND

W miarę upływu czasu od wizyty w salonie, możesz zauważyć miedziane, czerwone lub żółte odcienie pojawiające się na twoich blond włosach. Zmiany koloru mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym prostownicą, zanieczyszczeniami, chlorem, słońcem, a nawet rodzajem wody pod prysznicem. W takim przypadku niezbędny będzie fioletowy szampon do włosów. Szampony z tym specyficznym pigmentem pomogą przywrócić właściwy odcień i zachować perfekcyjny kolor, aż do ponownej wizyty w salonie. 

szampon do włosów

2. ZAWSZE NAKŁADAJ SZAMPON Z ODŻYWKĄ

Każdy potrzebuje połączenia szamponu i odżywki, ale blondynki powinny wybierać formuły stworzone specjalnie dla ich koloru włosów. Szampony dla blondynek powinny usuwać pozostałości oleju i produktów bez całkowitego pozbawiania włosów blasku i nawilżenia. Wzmacniająca, bogata odżywka jest niezbędna także do włosów blond lub rozjaśnianych, aby zmiękczyć i odżywić pasemka. 

3. STOSUJ OCHRONĘ PRZED CIEPŁEM 

Blondynki są szczególnie podatne na uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą. Kiedy blond włosy zostały rozjaśniane lub farbowane, są znacznie bardziej wrażliwe, dlatego spray chroniący przed wysoką temperaturą , odżywka bez spłukiwania lub podobny produkt do stylizacji powinien być kluczowym elementem rutyny każdej blondynki. 

ochrona włosów

4. WYPRÓBUJ MASKĘ DO WŁOSÓW

Matowe i zniszczone włosy można zrewitalizować za pomocą odpowiednich zabiegów i poświęcenia wystarczającej uwagi i pielęgnacji. Maski do włosów to niezawodny sposób na dostarczenie składników odżywczych włosom, które potrzebują wzmocnienia po wielu zabiegach chemicznych. 

5. MYCIE WŁOSÓW W CHŁODNEJ WODZIE

Gorąca woda może osłabiać kolor i powodować puszenie się oraz szorstkość. Spróbuj spłukiwać włosy chłodną wodą, aby przywrócić im blask i zapewnić delikatniejsze mycie. Uderzenie zimnej wody pod koniec prysznica może zamknąć łuskę włosa i zatrzymać jego blask.

6. SKORZYSTAJ Z PROFESJONALNEJ POMOCY

Profesjonalni styliści i koloryści są najlepszym źródłem pomocy dla włosów. Znajdź najbliższego fryzjera, który doradzi jaki typ blondu chcesz uzyskać. Doradzą również, jakie produkty najlepiej pomogą zachować kolor i zdrowie włosów rozjaśnionych.

profesjonalna pomoc
Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz