Cienie pod oczami, jak się ich pozbyć

Cienie pod oczami to problem występujący zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Cieniom często towarzyszą worki pod oczami, które mogą sprawić, że osoba będzie wyglądać na starszą i zmęczoną. Bezsenność wraz ze zmęczeniem jest jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości, takich jak cienie pod oczami.

W większości przypadków problemy z cieniami pod oczami nie wymagają pomocy medycznej i nie wskazują na problemy zdrowotne, którymi należy się martwić. Jednak w niektórych przypadkach mogą być trudne do usunięcia i wymagać interwencji estetycznej.

cienie pod oczy

Przyczyny powstawania cieni pod oczami:

- Bezsenność: brak wystarczającej ilości snu i nadmierne zmęczenie mogą powodować powstawanie siniaków. Powoduje to blady i matowy wygląd skóry.

- Zmęczenie oczu: długotrwałe patrzenie na ekran urządzeń takich jak telewizor, komputer i telefon komórkowy powoduje nadwrażliwość oczu. Gdy taka sytuacja trwa przez dłuższy czas, powoduje to rozszerzenie żył wokół oczu. W związku z czym wzrasta ryzyko powstawania cieni pod oczami

- Starzenie się: naturalny proces starzenia jest najczęstszą przyczyną cieni pod oczami. Wraz z wiekiem powierzchnia skóry staje się cieńsza i traci elastyczność, a ilość kolagenu odpowiednio spada. W ten sposób żyły wokół oczu stają się bardziej widoczne.

- Ekspozycja na słońce: spędzanie długich godzin na słońcu powoduje wydzielanie się pigmentu melaniny przez długi czas. Powoduje to przyciemnienie okolic oczu.

- Odwodnienie: w przypadku, gdy nie spożywa się wystarczającej ilości płynów, równowaga płynów w organizmie zostaje zakłócona. W ten sposób pojawiają się cienie.

- Alergia: stany alergiczne mogą również powodować cienie pod oczami. W stanach alergicznych histamina jest uwalniana w odpowiedzi na szkodliwe substancje w organizmie. Powoduje to problemy, takie jak swędzenie, zaczerwienienie i obrzęk oczu. Drapanie oczu z powodu alergii powoduje ścieńczenie skóry pod oczami i pogorszenie cieni.

- Genetyka: jeśli członkowie rodziny mają genetyczne problemy z oczami, można to również zobaczyć bezpośrednio u danej osoby. Również cienie pod oczami mogą się pogarszać wraz z wiekiem. Możliwe jest skorzystanie z niektórych zabiegów medycyny estetycznej w celu rozwiązania genetycznych cieni pod oczami. Laser i mezoterapia zapewniają poprawę w tym zakresie. Ponadto, w niektórych przypadkach eksperci mogą również zalecić kremy i maski na cienie pod oczami

oko

Naturalne sposoby na cienie pod oczami:

- Zastosowanie zimnych okładów pomaga zredukować ciemny wygląd poprzez zwężenie rozszerzonych żył. Możesz zawinąć kilka kostek lodu w czysty ręcznik i przyłożyć je do oka. W ten sam sposób możesz zobaczyć ten sam efekt, zwilżając szmatkę i trzymając ją pod oczami przez 20 minut.

- Pozycja do spania odgrywa również rolę w cieniach pod oczami. Podczas snu możesz podnieść głowę z kilkoma poduszkami, aby zapobiec gromadzeniu się płynów i obrzękom pod oczami.

- Wystarczająca ilość snu pomaga zmniejszyć widoczność cieni pod oczami. Aby zapobiec powstawaniu cieni pod oczami, należy spać co najmniej 7-8 godzin dziennie.

Metody zapobiegające cieniom pod oczami:

- Pielęgnacja worków pod oczami olejem kokosowym może poprawić ich wygląd. Dzięki temu bogatemu w witaminę E olejowi można zmniejszyć cienie pod oczami.

- Umieszczenie dwóch plasterków ogórka w odrobinie soku z cytryny i nałożenie ich na oczach również zmniejsza efekty cieni. Ważne jest jednak, aby podczas zabiegu nie dotykać oczu sokiem z cytryny.

- Namoczenie bawełnianego płatka pod oczy w wodzie różanej i nałożenie go na zamknięte powieki na 15 minut zmniejsza cienie pod oczami.

- Namoczenie dwóch wacików w zimnym mleku i umieszczenie ich pod oczami jest dobre na zmniejszenie cieni i worków pod oczami. 

- Chociaż istnieją różne rodzaje kremów na cienie pod oczami, konieczne jest stosowanie ich z fachową poradą. Zawartość kremu na cienie pod oczami różni się w zależności od marki. Możesz dokonać właściwego wyboru, konsultując się ze specjalistą w sprawie najlepszego kremu na cienie pod oczami. Osoby stosujące krem ​​pod oczy mogą uzyskać rozjaśnienie koloru podkrążeń i poprawę wyglądu po regularnym stosowaniu.

oko2

Która witamina jest dobra na cienie pod oczami?

Niektóre skóry stają się posiniaczone przy najmniejszym urazie lub uderzeniu. Z kolei witamina K zapewnia krzepliwość krwi i naprawia uszkodzone naczynia krwionośne, pomaga zamykać naczynka i przyczynia się do gromadzenia tkanek. Ze względu na wpływ na naczynia włosowate, witamina K może być preferowana w przypadku cieni pod oczami.

Cienie pod oczami są objawem jakiej choroby?

Zmęczenie i bezsenność to najczęstsze przyczyny worków i cieni pod oczami. Ponadto do czynników powodujących cienie można zaliczyć zapalenie zatok, depresję, zaburzenia czynności nerek i wątroby, alergie oczu, niedobór żelaza czy choroby tarczycy.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz