Szczotka do brody – jak wybrać najlepszą?

Czy chcesz, aby Twoja broda rosła dłuższa i mocniejsza ? A może jesteś zadowolony z tego, jak wygląda teraz? Niezależnie od tego, będziesz musiał szczotkować i czesać ją codziennie. Koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ w nim dowiesz się, jak wybrać najlepszą szczotkę dla swojego rodzaju brody.

broda

Pielęgnacja i szczotkowanie brody jest szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy mają grube, kręcone brody. Codzienne szczotkowanie ma wiele zalet.

Dlaczego powinieneś codziennie szczotkować brodę?

Prawidłowe szczotkowanie brody ma wiele korzyści zdrowotnych:

 • stymuluje krążenie krwi do mieszków włosowych
 • może usunąć kurz, łupież
 • może sprawić, że grube brody będą gładsze i bardziej błyszczące
 • szczotkowanie brody dobrą szczotką może usunąć nagromadzenie produktu z włosów
 • może zapobiegać wrastaniu włosów

Najlepiej szczotkować brodę dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dobrym pomysłem jest szczotkowanie jej przed umyciem szamponem.

Kiedy nie należy szczotkować brody?

 • gdy masz otwarte rany lub trądzik
 • jeśli twoja skóra jest podrażniona
 • przed lub bezpośrednio po zabiegu chemicznym, rozjaśnianiu włosów itp.

Jak szczotkować brodę

Dokładne szczotkowanie brody przed umyciem szamponem to świetny sposób na utrzymanie jej w zdrowiu. Zanim omówimy, która szczotka do brody jest najlepsza, przejrzyjmy kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać podczas szczotkowania:

 • Zawsze zwracaj uwagę na nacisk podczas szczotkowania.
 • Możesz użyć okrągłej szczotki do brody lub prostokątnej.
 • Zacznij najpierw szczotkować końce brody. W przypadku długiej brody krok ten jest konieczny do rozplątania i poluzowania jej końców. Następnie możesz powoli zacząć szczotkować w dół od skóry do końców. Zapobiegnie to tarciu na włosach brody i uniknie ich łamania.
 • Przed szczotkowaniu możesz również użyć oleju do brody lub balsamu. Dobry olejek nawilży brodę i jest niezbędny, aby zapobiec wysuszeniu włosów. Może to wzmocnić działanie szczotkowania. Mężczyźni ze specyficznymi problemami, takimi jak grzybica, łupież itp., muszą również używać olejku do brody z olejkiem z drzewa herbacianego.
 • Unikaj pożyczania szczotki do brody.
 • Jeśli twoja broda jest bardzo splątana, najpierw użyj szerokiego grzebienia zębatego, aby delikatnie rozplątać włosy. Po rozplątaniu wszystkich włosów możesz użyć szczotki, aby zakończyć pielęgnację brody.

Jak wybrać najlepszą szczotkę do brody

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szczotek do brody, ale najlepsze z nich mają naturalne włosie. Naturalne włosie, takie jak włosie dzika, ma małe zachodzące na siebie łuski, które oczyszczają i dodają blasku brodzie. Mają również naskórek, który doskonale usuwa drobne cząstki kurzu i brudu z włosów bez podrażniania skóry. Szczotki nylonowe podrażniają skórę i nie robią nic dobrego dla pobudzenia krążenia.

Szczotki z włosia dzika

Szczotki z włosia dzika zapewniają dwie główne korzyści: złuszczanie i stymulację przepływu limfy. Wchłaniają również olejki i serum, których używasz na brodzie wraz z naturalnymi olejkami i rozprowadzają je równomiernie po włosach.

Zacznij od użycia szczotki na końcu brody, aby usunąć większe splątania, a następnie poruszaj się równomiernie przez brodę. To pobudzi przepływ krwi do mieszków włosowych. Prawidłowe i dokładne szczotkowanie szczotką z włosia dzika powinno poprzedzać użycie szamponu.

Oprócz szczotek z włosia dzika można również użyć szczotek z włosów kozich.

Plastik lub drewno

Uchwyt szczotki, której używasz, ma również ogromny wpływ na ostateczny wygląd brody. Najlepsze są drewniane uchwyty, które mają włosie dzika przymocowane bezpośrednio do drewna. W ten sposób szczotka nie ciągnie ani nie uszkadza włosów. Unikaj więc plastikowych lub innych syntetycznych uchwytów.

Rozmiar i kształt brody

Grubość twojej brody określi również szerokość idealnego pędzla. Jeśli masz długą krzaczastą i grubą brodę, pędzel powinien być również gruby i idealnie prostokątny. Dla facetów z cieńszymi, krótszymi brodami, wybierz mniejsze szczotki o okrągłym kształcie.

Kształt pędzla

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o kształt brody:

 • Okrągła szczotka - są idealne do prostowania długich lub krótkich kręconych włosów. Możesz również uzyskać bardziej sprężyste loki o tym kształcie.
 • Szczotka łopatkowa - szerokie, płaskie szczotki łopatkowe są idealne do prostej brody.
 • Szczotki owalne - szczotki owalne świetnie nadają się do grubej brody.
Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz