Pielęgnacja włosów zimą

Zimą nasze włosy muszą ciągle walczyć z negatywnie wpływającymi na ich kondycję czynnikami atmosferycznymi: zimnym wiatrem, śniegiem i mrozem. Nie służą im także częste i gwałtowne zmiany temperatur, suche, klimatyzowane pomieszczenia oraz noszenie wełnianych czapek i szalików. Przez to nasze włosy tracą witalność i sprężystość, a dodatkowo borykają się z takimi problemami jak nadmierne wypadanie, rozdwajanie końcówek, przesuszanie, łamliwość i matowienie.

zima

Chroń włosy przed zimnem

Czapka to absolutna podstawa zimą. Owszem, po jej zdjęciu włosy często się elektryzują i nie zawsze wyglądają tak jakbyśmy tego oczekiwały. Należy jednak zadać sobie pytanie: co jest ważniejsze —zdrowie czy perfekcyjny wygląd? Przemrożenie skóry głowy może skutkować uszkodzeniem cebulek włosów, co w konsekwencji prowadzi do nadmiernego ich wypadania. Jeśli więc chcesz, aby włosy zachowały dobrą kondycję postaw na czapki zrobione z naturalnych, a nie syntetycznych materiałów.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Lepiej zapobiegać niż naprawiać zniszczenia. To stwierdzenie dotyczy także włosów. Szczególnie zimą wymagają one specjalnej pielęgnacji.  Poza niskimi temperaturami i nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, włosy zimą narażone są także na przesuszenie z powodu długiego przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach oraz suszenia. Dlatego też w tym okresie należy stosować kosmetyki intensywnie nawilżające. Dobrym pomysłem jest także wykonanie od czasu do czasu peelingu skóry głowy. To sprawi, że składniki aktywne z kosmetyków będą lepiej wchłaniać się w skórę i docierać do cebulek włosa, a tym samym w pełni je odżywiać.

Odżywianie włosów naturalnymi metodami

Zimą więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. To doskonały czas, aby zapewnić naszym włosom intensywne odżywianie z użyciem naturalnych olei.  Olej kokosowy, migdałowy czy lniany to w pełni naturalne substancje, które można kupić niemal w każdym sklepie. Za to ich działanie jest niezwykle pożyteczne. Oleje bogate są w witaminy A, D, E oraz te z grupy B, dodatkowo posiadają niezwykle cenne kwasy omega-3 i 6 oraz proteiny i składniki mineralne. Jak przekłada się to na kondycję włosów? Poza głębokim odżywieniem i nawilżeniem skóry głowy, włosy stają się bardziej lśniące, elastyczne i mocniejsze. Dodatkowo regularne wmasowywanie olei w skórę głowy stymuluje cebulki do bardziej intensywnej pracy, dzięki czemu włosy szybciej rosną.

Zadbaj o siebie od wewnątrz

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona włosów w okresie zimy to oczywiście podstawa. Jednak, aby mieć rzeczywisty wpływ na kondycję naszych włosów postawić na odpowiednie składniki odżywcze. Dopiero właściwa dieta bogata w witaminy, w połączeniu z pielęgnacją sprawią, że włosy będą zdrowe i silne. Najlepiej, aby codzienne menu zawierało mnóstwo warzyw i owoców, a także produktów bogatych w naturalne tłuszcze. Niestety, zimą dostęp do świeżych produktów jest dość ograniczony.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz