Ochrona włosów na basenie

Jeśli kochasz pływać musisz nauczyć się jak chronić włosy przed chlorem. Chlor odgrywa wielką rolę w zabijaniu bakterii, zapewniając w ten sposób czystą wodę. Dzięki niemu można pływać bez obaw.

Po koloryzacji, trwałej ondulacji lub pasemkach Twoje włosy są bardzo wrażliwe. Staraj się unikać pływania przez co najmniej tydzień po zabiegach, aby zapobiec jakimkolwiek reakcjom chemicznym, takim jak zielone włosy, przedwczesne blaknięcie koloru, odwodnienie lub łamanie.

Co robić przed pływaniem, aby chronić swoje włosy?

Pamiętaj o zmoczeniu włosów pod prysznicem przed wejściem do wody na basenie. Takie płukanie pozwala włosom "napełnić się" czystą wodą, dzięki temu mają one mniej miejsca na wchłanianie chloru. Po zmoczeniu włosów nałóż na dłonie odrobinę olejku marokańskiego, arganowego lub olejku z kokosa i rozprowadź go na włosach. Będzie to działać jako kuracja, jednocześnie sprawiając, że włosy będą lekko wodoodporne i odporne na uszkodzenia przez chlorowana wodę podczas pływania. Zbyt duża ekspozycja na chlor może prowadzić do braku objętości we włosach.

Zastosuj odżywkę bez spłukiwania

Pozostałość odżywki do włosów chroni je i działa tak samo jak olejek kokosowy. Woda, a następnie nałożenie odżywki na włosy może być doskonałym sposobem na utrzymanie ich w zdrowiu i ochronie podczas pływania. Odżywka do włosów tworzy na nich warstwę ochronną, która zapobiega kontaktowi chloru z włosami, dając tym samym niezbędną ochronę podczas pływania.

Czepek ochronny

Noszenie czepku kąpielowego może być świetnym sposobem na ochronę włosów. Zakryje on Twoje włosy i pozwoli uniknąć kontaktu z wodą. Jeśli zdecydujesz się nosić czepek, przez cały czas będziesz cieszyć się pięknymi włosami. Czepki dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego musisz wybrać rozmiar, który idealnie pasuje do Twojej głowy, zapewniając maksymalną ochronę przed chlorowaną wodą.

PO PŁYWANIU

Natychmiast spłucz włosy

Płukanie włosów czystą wodą po kąpieli jest bardzo ważne, ponieważ im dłużej chlor i sole pozostają we włosach, tym więcej szkód wyrządzą. Dokładnie spłucz włosy przez co najmniej 5 minut, aby pozbyć się całego chloru i soli, które pozostały we włosach.

Zastosuj szampon i odżywkę

Po kąpieli jak najszybciej umyj włosy szamponem, ponieważ jest to najlepszy sposób na usunięcie całego nagromadzonego chloru we włosach. Raz w tygodniu używaj również szamponu oczyszczającego, aby usunąć wszystkie chemikalia zebrane we włosach. Odżywka jest niezbędna, ponieważ chlor ma tendencję do wysuszania włosów. Użyj grzebienia, aby równomiernie rozprowadzić odżywkę na włosach. Odżywka pomoże uzyskać równowagę nawilżenia i białka włosów utraconych pod wpływem chloru.

Poza tym olejuj włosy raz w tygodniu oraz zminimalizuj użyciwanie urządzeń do włosów, takich jak suszarka, prostownica i lokówka.

Raz na jakiś czas chlor nam nie zaszkodzi, ale jeśli kąpiecie się regularnie, pamiętajcie, że trzeba wyjątkowo zadbać o nawilżenie i odżywienie włosów, aby cieszyc się ich zdrowym wyglądem.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz