Jak wyszczuplić twarz makijażem

Istnieje wiele sztuczek makijażowych, które pozwolą uzyskać świeży wygląd. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być profesjonalną wizażystką, aby to zrobić. Zdradzimy Ci proste porady i triki makijażowe, dzięki którym Twoja twarz będzie wyglądała na szczuplejszą.

makijaż

Czym jest konturowanie w makijażu?

Konturowanie polega na modelowaniu rysów twarzy. W zależności od jej kształtu możemy ją wyszczuplić, podkreślić kości policzkowe czy zmienić kształt nosa. W przeciwieństwie do codziennego podkładu i korektora, które zwykle chcemy dokładnie dopasować do naszej skóry, konturowanie polega na stworzeniu efektu cienia i światła.

Co jest potrzebne do konturowania ?

Konturowanie można wykonać produktem płynnym, kremowym lub pudrowym. Do konturowania należy również tzw. blending, czyli wtapianie w siebie różnych kolorów. Mieszanie jest konieczne, ponieważ w przeciwnym razie narysowanie linie byłyby zbyt wyraźne. W przypadku płynnego kosmetyku mieszanie jest trudniejsze, ponieważ musisz bardziej uważać na ilość używanego produktu. Jeśli masz niewielkie doświadczenie w stosowaniu kosmetyków w płynie, zaleca się stosowanie pudru do konturowania.

                       pędzle

Jak konturować: Przewodnik krok po kroku

1. Zanim nałożysz produkty do konturowania na twarz, ważne jest, aby stworzyć podstawę naturalnego makijażu- czyli promienną cerę. Zacznij od produktu do pielęgnacji skóry dostosowanego do swojego rodzaju cery.

Wybierz podkład pasujący do odcienia skóry i nałóż go za pomocą pędzla lub gąbki. Pamiętaj, aby dobrze go rozprowadzić, zwłaszcza wokół krawędzi twarzy, w linii włosów i wzdłuż szczęki. Na podkład nałożysz bronzer i rozświetlacz, więc podkład pomoże im lepiej trzymać się twarzy.

Jeśli zamierzasz użyć korektora do ukrycia niedoskonałości, zrób to teraz. Gdy zaczniesz nakładać rozświetlacz i bronzer, będzie już za późno. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj kremu lub podkładu w płynie.

2. Po nałożeniu podkładu najpierw musisz zlokalizować miejsce nałożenia ciemniejszego odcienia, aby uwydatnić kości policzkowe. Jednym z łatwych sposobów na to jest zassanie policzków lub użycie palców, aby znaleźć zagłębienie w policzkach - połóż palce po obu stronach twarzy i znajdź zagłębienie pod kośćmi policzkowymi. Tutaj powinieneś umieścić swój ciemniejszy pigment.

Następnie, używając pędzla ustawionego pod kątem, wmasuj ciemny puder lub sztyft do konturowania w zagłębienia policzków szybkimi ruchami tam i z powrotem. Pamiętaj, że konturowanie powinno być budowane stopniowo, więc na początek nakładaj małe ilości. Jeśli czujesz, że efekt jest zbyt słaby dodaj go trochę więcej. Uważaj jednak, żeby nie było go za dużo.

                          kontury

3. Używając ciemniejszego pudru do konturowania lub sztyftu, prześledź linię włosów w kierunku skroni. Będzie to miało efekt wyszczuplający na Twojej twarzy - szczególnie przydatne, jeśli masz wysokie czoło.

Następnie ostrożnie nałóż produkt pędzlem po obu stronach nosa, upewniając się, że pociągnięcia są węższe, zwłaszcza na czubku. Jeśli masz krótki nos, kontynuuj pociągnięcia w kierunku brwi, aby nos wydawał się dłuższy i szerszy.

4. Ostrożnie nałóż produkt do konturowania twarzy wzdłuż szczęki, następnie rozetrzyj linię w dół. Upewnij się, że nakładasz go pod brodą i na szyję, aby później nie było widocznej różnicy między szyją, a twarzą.

5. Używając innego pędzla (to bardzo ważne, bo inaczej pomieszasz ciemne i jasne produkty), rozetrzyj rozświetlacz wzdłuż szczytów kości policzkowych. To przesunie twoje kości policzkowe do przodu. Zrób to samo na środku nosa, czoła i na środku brody, przesuwając rozświetlacz wzdłuż tych obszarów. Pamiętaj, aby nakładać produkt stopniowo.

6. Aby zakończyć konturowanie, użyj pędzla, aby rozprowadzić linie na zewnątrz i zmiękczyć ich krawędzie. Wklepuj małymi, okrężnymi ruchami (unikaj przesuwania), aby połączyć odcienie do konturowania z podkładem bazowym– pomoże to uzyskać wykończenie, które wygląda naturalnie. W przypadku węższych części, takich jak boki nosa, ściśnij palcami czubek pędzla lub gąbki, aby dokładnie można było pracować na tych obszarach.

Ten krok jest prawdopodobnie najważniejszą częścią procesu konturowania. Jednym z największych błędów popełnianych podczas konturowania jest niewłaściwe mieszanie. Jeśli nie zmiękczysz całkowicie linii konturowania, pozostaną one ostre.

Jak konturować różne kształty twarzy?

                       kształty twarzy

1. Twarz w kształcie serca: bronzer nakładaj na skroniach i czubku brody, rozświetlacz na żuchwie, a róż na wierzchu policzków.

2. Twarz podłużna: rozświetlacz aplikuj na czole, bronzer na skroniach, górnej części czoła, na brodzie i żuchwie, a róż na szczytach policzków.

3. Twarz okrągła: bronzer nanieś na skroniach i dolnej części policzków, róż na górnej części policzków, a rozświetlacz na brodzie i środku czoła.

4. Twarz kwadratowa: rozświetlacz nanoś na środku czoła i brody oraz pod oczami, bronzer na skroniach i po bokach żuchwy, a róż na środku policzków.

Uwaga! Musisz być zalogowany aby dodać komentarz